Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
מבט לשמים – מהלכי הכוכבים בחודש מאי 2014 / גלי סאט פוראן ליבנה | אוראניה אסטרולוגיה

חודש אפריל הביא איתו את האירועים האסטרולוגים החשובים של השנה הזו, ובחודש מאי אנחנו עדיין ממשיכים להרגיש את התנועה הקרדינלית בשמים. יש תחושה שצריך לנוע ולעשות אולם עדיין שום דבר לא בטוח. דברים חדשים מתחילים, אבל אין לנו רשת ביטחון ועדיין לא ברור האם החדש ישתרש ויבנה בסיס טוב. לכן חוסר ודאות הוא חלק מסימני הזמן שלנו וחשוב עבורינו ללמוד לחיות עם המצב הזה ולנסות לבחון איך אנחנו יכולים לעבוד עם האנרגיות האלו לטובתנו.

מחזור הירח החדש נפתח עם ליקוי חמה במזל שור ב- 29 באפריל בשעה 9:15 בבוקר שעון ישראל. הליקוי מתרחש במעלה 51'8 במזל שור על זנב הדרקון שנמצא בטלה. הנושאים שקשורים לליקוי הם השפע החומרי שיש לנו בחיינו, לא רק כסף אלא בכלל כל הכשרונות והמתנות שיש לנו. כמו כן הליקוי מלמד אותנו על המשאבים שיש ברשותנו, אולם אינם שייכים לנו. אנחנו לא יצרנו את האדמה, הים והשמים ולכן חשוב שנכיר תודה על השימוש במתנות האלו של הטבע אלינו. ונוס שליטת הליקוי נמצאת בדגים אולם אינה יוצרת היבטים מתמלאים לשום פלנטה, מה שמסמל עבורינו שזה לא הזמן למלא את עצמנו אלא לתת לאחרים ממה שיש לנו.

השילוב של שור ודגים מביא איתו את השיעור של נתינה ללא תנאי מכוסכם המלאה. זוהי הזדמנות לחלוק עם אחרים את השפע והמתנות שלכם, כמו גם לקבל השראה מהחיים ליצור ולעשות עם מה שכבר יש. אין צורך ללמוד דברים חדשים, אלא זו הזמנה להתחבר למה שכבר נמצא בתוככם. כמו כן זהו מסר חשוב עבורינו לא לקחת כמובן מאליו את מה שיש ולהבין שכל מה שיש לנו בזמן נתון הוא בדיוק מה שאנחנו צריכים. מבחינה עולמית אנחנו יכולים להרגיש תנודות והתרחשויות חדשות בתחומי הכלכלה, החקלאות, הנדל"ן. כמו כן התנודות של האדמה מושפעות במיוחד מהליקוי הזה מכיוון שמזל שור הוא מזל שמסמל את האדמה. יחד עם הצלב הקרדינלי שעדיין מורגש יכולים להיות שינויים רבים בדרך שאנחנו מגדירים את השפע שלנו כיום בחברה המערבית, ואם לנו ברור מאליו שתהיה לנו טלוויזיה בבית ואייפון ביד, יש עוד כאלו בעולם שיהיו אסירי תודה על קערת האורז שלהם. פרופורציות…

הסמל הסביאני של מעלת הליקוי: "עץ חג המולד עמוס במתנות ובאורות מוארים"

הליקוי יראה באיזור אוסטרליה.  

הירח המלא ב- 14 במאי יהיה במעלה 24'23 במזל עקרב בשעה 22:16 שעון ישראל. מפת הירח המלא  נפתחת  עם מעלת האופק ב- 0 גדי והצלב הקרדינלי עדיין מודגש, במיוחד כאשר ונוס מצטרפת ונצמדת לאוראנוס בטלה. ונוס ומרס נמצאים בקבלה הדדית (ונוס בטלה ומרס במאזנים) ונמצאים גם במולות ביניהם, מה שמדגיש את מערכות היחסים שלנו, האישיות והפוליטיות. ואכן, המצב הזה יכול להשפיע על מערכת היחסים בין ישראל לפלסטינים (ראו יציאת מרס מהנסיגה למטה), במיוחד כאשר הירח המלא מפעיל את השמש של המדינה.

בצמידות לירח נמצא סאטורן, אשר גם נמצא במשולש מים גדול עם יופיטר בסרטן וכירון בדגים (ראו למטה), ומדגיש את הצורך שלנו לקחת את עצמנו ברצינות ולרדת לעומק הדברים. כמו בכל מערכת יחסים, לפעמים צריך להגיע לפשרה, לוותר. אולם לעקרב יש אפילו צורך עמוק מזה והוא לפתח אמון ואינטימיות בקשר. לכן השאלות שעולות עכשיו נוגעות לנושאים של אמון ומוסר, ואנחנו יכולים למצוא את עצמנו במצבים מורכבים רגשית, שבהם יש צורך לבחון את הדברים בצורה כנה ואמיתית. התחושה יכולה להיות שאין יותר זמן וחשק ללכת מסביב, ויש צורך עכשיו להחליט האם נכנסים לעובי הקורה ומחזקים את הקשר, או שנפרדים וממשיכים הלאה.

הסמל הסביאני לירח המלא (מעלת הירח): "המונים, שהתעוררו בגלל הודעה נפלאה, שבים הביתה".

החודש הזה מביא איתו גם משולש גדול במזלות המים בין יופיטר בסרטן, סאטורן בעקרב וכירון בדגיםהמשולש מתרחש סביב הירח המלא ואף אחריו, ומעצים את התהליכים הרגשיים של התקופה. זהו זמן שבו אנחנו יכולים לחוות צורך ליצור סביבנו מערכת תמיכה רגשית, אשר נוכל להשען עליה ולהעזר בה כאשר אנחנו עוברים תהליכים של ריפוי עמוק. הרגישות הכללית שלנו מוגברתויש לנו צורך גם להתחבר לידע פנימי עמוק שנמצא בתוכנו. התחושה יכולה להיות שאנחנו יכולים להביא לריפוי של אחרים, אולם פחות לעזור לעצמנו. אבל דרך התהליך של נתינה ועזרה לאחרים נוכל להתמיר גם את הדברים בנוגע לעצמנו. בכל מקרה הצד הרגשי של החיים יותר נגיש עבורנו ואנחנו חווים כל דבר מהמקום הזה.

ב- 20 במאי מרס מסיים את מחזור הנסיגה שלו ועובר להילוך ישיר במעלה 9 במזל מאזניים. מכיוון שמרס הוא השליט של אוראנוס בטלה ההשתחררות שלו ממצב הנסיגה יכולה להיות נקודת שחרור של הסקוור בין אוראנוס ופלוטו ולהביא אירועים הקשורים לצורך להשתחרר מהמסגרות הכוחניות הישנות, מהעולם הפטריארכלי הישן, ולנוע לעבר חברה יותר שיוויונית ומאוזנת. יכולה להיות גם השפעה כתוצאה מהמעבר להילוך ישיר על שיחות השלום בין ישראל לפלסטינים ויתכן ונראה יוזמות חדשות או נוספות לקידום התהליך.

עוד תאריכים חשובים החודש:

ב- 4 במאי ונוס עוברת למזל טלה

ב- 8 במאי מרקורי עובר למזל תאומים

ב- 10 במאי מרקורי עובר להיות מחוץ לגבולות (out of bounds)

ב- 21 במאי השמש עוברת למזל תאומים

ב- 28 במאי הירח החדש בתאומים

ב- 29 במאי ונוס עוברת לשור

ב- 30 במאי מרקורי עובר לסרטן (המזל בו יעבור לנסיגה ביוני)

גלי סאט פוראן ליבנה
עקוב אחרי