Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
ליקוי חמה בבתולה ספטמבר 2015 – בין שלמות למושלמות / גלי סאט פוראן ליבנה | אוראניה אסטרולוגיה

עונת הליקויים של ספטמבר 2015 מביאה איתה את הליקוי הראשון בציר בתולה/דגים ב- 13 לספטמבר 2015 בשעה 9:41 בבוקר. הליקוי יהיה ליקוי חמה חלקי ב- 20 מעלות מזל בתולה, בצמידות לראש דרקון במאזנים (שעובר ב- 1 באוקטובר למזל בתולה). הליקוי יהיה במולות לכירון בדגים וקווינקנקס (150 מעלות) לאוראנוס בטלה, ובטריין לקרס/Ceres בגדי. כמו כן הליקוי יראה באיזור דרום אפריקה ואנטרטיקה. מס' הליקוי במחזורי הסארוס (לפי בריידי) הוא 18 צפון.

הליקוי בבתולה, יחד עם המעבר של יופיטר למזל, נותן לנו את יריית הפתיחה לתקופה שמגיעה עם דגש על ציר המשתנים (הדרקונים של הירח, סאטורן, יופיטר ונפטון יהיו המשתתפים העיקריים). כאשר יש לנו ליקוי בבתולה יכולים לעלות לפני השטח נושאים אשר דורשים מאיתנו התמודדות עם הדרך שבה אנחנו מתפקדים בחיינו, כיצד אנחנו פועלים, נותנים שירות לאחרים, והיכן אנחנו הופכים להיות פאנטים באמונה שלנו ממקום של בושה ואשמה הנמצאות בתת המודע שלנו. במיוחד מחזק את הציר הזה, אם כי בטווח מעלות (אורב) יחסית רחב, היא המולות בין יופיטר בבתולה (7 מעלות) לנפטון בדגים (9 מעלות). עם סאטורן שכבר נמצא ברגעים האחרונים שלו בעקרב, בדרך לקשת, מתחזקת (תרתי משמע) עבודתנו הרוחנית. מה נכון ומה לא נכון, מה עובד ומה לא? אלו שאלות שהליקוי יכול להצית, ושוב אנחנו יכולים להרגיש כאילו יש משהו בחיינו שכדאי לנו ללמוד להתמסר אליו.

אחד הדברים שאנחנו יכולים לחוות עם הליקוי הזה הוא משבר אמונה בחיים או במערכת היחסים שsolec915לנו עם החיים. לפעמים נדמה לנו שאנחנו יכולים לדאוג שהכל יעבוד כמו שצריך, שהכל נתון בידינו ושכל מה שעשינו עד עכשיו, כל העבודה שהשקענו בפרטים ובתחזוקה, הכל יעבוד לטובתנו והכל נמצא בשליטה. אולם, ברגע אחד מגיע הכאוס, ואנחנו יכולים לצלול אל תוך יאוש קל כאשר מבינים שיש בחיים עוד הרבה יותר ממה שאנחנו מסוגלים לתקן ולסדר, ובמיוחד שלא הכל בידינו. כמו איזושהי "יד קוסמית" מזכירה לנו שהעבודה שלנו היא להתמסר למה שאנחנו עושים ולתת שירות לאחרים, ממקום של צניעות, אולי צריך להקריב משהו עבור מישהו אחר ולשכוח לרגע את הרצונות והצרכים האישיים שלנו.

אחד האירועים הסמליים למשבר אמונה פוטנציאלי התרחש במכה, האתר הקדוש למוסלמים בסעודיה. בתוך המקום הקדוש הזה, אליו מגיעים המונים לתפילות, קרס מנוף והביא להרוגים ופצועים רבים. זה מעלה את השאלות הפילוסופיות של משמעות החיים והתרגול שלנו בתוך מבנה אמונה קיים. אם אנחנו כאלו צייתנים ומסורים לאמונה שלנו, מדוע דבר כזה קורה במקום כזה קדוש? האם אלוהים לא שומר על כל מי שמקיים את המצווה הזו ואחרות? האם יכול להיות שהמושגים של גן עדן וגיהנום הם רק דרך לגרום לנו להרגיש אשמה ובושה על מעשינו, או לחילופין למצוא הצדקה למעשים כאלו ואחרים?

הליקוי יכול להביא אותנו להתעלות אם נשכיל לעבוד בדרך של נתינה והתמסרות, התיעלות וצניעות. ברגע שנתחיל להיות יהירים, לחשוב שיש לנו את הפתרונות לכל דבר, החיסונים לכל מחלה והתשובות לכל הקיום שלנו, בין אם מבחינה דתית או בין אם מכיוון המדע, יתכן ונחווה נפילה מהמקום הגבוה שבו חשבנו שאנחנו נמצאים. פתאום נגלה שאין לנו היכולת להשתלט על מחלה שנפוצה לכל עבר, או נגלה שיש עוד היבטים למה שאנחנו רואים כעבודתו המושלמת של אלוהים. מציאת החן והחסד גם במצבים שאינם מוגדרים על ידינו כ"מושלמים" יכולה לעזור בהתמרה של האנרגיות.

העבודה עם הליקוי גם נעה בין בחינה של התפקוד הפיזי שלנו ומציאת הקשר בינו לבין התפקוד המנטלי והרוחני. הליקוי יכול להביא את ההבנה של הקשר בין כל ההיבטים שלנו: הפיזי, הרגשי, המנטלי והרוחני, ההבנה שכל אחד קשור בשני, וכך גם למשל התחזוקה של הדיאטה שלנו, מה שאנחנו אוכלים, חשובה לעבודה הרוחנית שאנחנו עושים וכו'. עם זאת אנחנו צריכים לזכור שלא משנה כמה נעמול לסגור כל פינה אפשרית ולמנוע כל סיכון מיותר, יתכן והחיים יראו לנו שדברים קורים גם אנחנו לכאורה מוכנים לכל דבר, והיכן אנחנו עושים יותר מדיי, היכן אנחנו יוצרים עוד לחץ ומתח, היכן אנחנו דואגים יותר מדיי ויוצרים בתוכנו עוד אובססיביות, חרדה ואנרגיה עצבית מאותגרת, היכולה להשפיע על תפקוד מערכת העצבים שלנו. מצד שני הליקוי יכול להעלות עבורינו את המקומות שבהם אנחנו צריכים להשקיע יותר מאמץ, לתת יותר מעצמנו וללמוד לתחזק את החיים שלנו עם יותר מודעות, למשל למה שאנחנו אוכלים, לפעילות גופנית ולכל איכות החיים שלנו באופן כללי, כמו גם למינון המאמצים שאנחנו משקיעים והתרגול שלנו כדי להפוך למאסטרים בתחום עיסוקנו.

עוד היבטים של בתולה: עבודה יומיומית, שגרה, תחזוקה, בריאות או מחלה, תפקוד, מיומנויות, תזונה (כולל רעב או תת תזונה, תוספי תזונה – מקבל חיזוק גם מההיבט לקרס), בוטניקה, מחקר, אנשי דת כמו נזירים ונזירות, צמחי מרפא.

למה משבר הפליטים באירופה מגיע דווקא עכשיו? ישנם אסטרולוגים המשייכים את נושא הפליטים לפלנטה אוראנוס. אוראנוס נמצא בהיבט של קווינקנקס לליקוי, היבט אשר פעמים רבות מביא איתו אתגרים ומכריח אותנו להתמודד עם המציאות. ההיבט הזה יכול ברמה אחת לסמל את משבר הפליטים, אולם ברמה אחרת להבין שהמשבר הזה יכול גם לאיים על אירופה הנוצרית ובהחלט מציף איתו את הנושאים של טוהר הגזע, הדת הנוצרית (שמסומלת ע"י ציר בתולה/דגים) ועליונות אינטלקטואלית. עוד מחזק את העניין הוא מרקורי, שליט הליקוי, אשר נמצא במזל מאזנים (תרבות ואמנות כמו גם רב תרבותיות), בסקוור לפלוטו, מול אוראנוס ובסקסטייל לונוס. לאן הדברים ילכו? ימים יגידו, אולם כבר עכשיו אנחנו יכולים לראות את הטריגר למשבר התרבות האירופאית ולהבין שהיבשת נמצאת כעת במעין "סיר לחץ" אשר יכול להתפוצץ בכל רגע.

בדקו מה קרה בחייכם סביב הליקויים (ליקוי יכול להשפיע גם לטווח של שנה) בשנים האלו: אוגוסט 1979, ספטמבר 1988, ספטמבר 1997, ספטמבר 2007, ותוכלו להתבונן במחזוריות בחייכם, במיוחד אם יש לכם פלנטות או נקודות רגישות בסביבות המעלה 20 בבתולה או במזלות המשתנים (תאומים, בתולה, קשת, דגים).

דוגמא להשפעת הליקוי ומחזוריות הליקויים לפי מפתה של הטניסאית אלופת העולם סרינה וויליאמס

סרינה ווילאמס השתתפה בתחרויות טניס כבר מגיל צעיר ליחידים ולזוגות (עם אחותה ונוס וויליאמס). היא זכתה פעמים רבות באליפות הטניס היוקרתית "גראנד סלאם" וסימן דרך חשוב אצלה היו השנים 1997 -1998 שבהן החלה לעלות בדירוג העולמי שלה. ב-1 בספטמבר 1997 היה ליקוי חמה ב- 10 מעלות בתולה, עדיין בטווח המעלות לירח הלידתי שלה ב- 20 מעלות בתולה. הליקוי הזה היה גם ממחזור הסארוס 18 צפון (לפי בריידי).

לאחר קריירה שכללה נצחונות רבים, ב-11 בספטמבר, יומיים לפני ליקוי החמה הקרוב ב- 20 מעלות בתולה, הנופל בדיוק במעלת הירח של וויליאמס ובסקוור לנפטון לידתי בבית 8 ב-22 מעלות קשת, וגם שייך למשפחת הליקויים במחזור סארוס 18 צפון, הפסידה ווילאמס, המדורגת מס' 1 בעולם, בחצי גמר תחרות ה"גראנד סלאם" והפתיעה את עולם הטניס. זהו כנראה רגע חשוב מאוד לקריירה שלה, המהווה תזכורת לכך שגם הטובים ביותר והמומחים בתחומם יכולים "להפסיד", רגע של צניעות ואולי גם זה יהיה הליקוי אשר יהווה תפנית חשובה בהמשך הקריירה שלה, במקרה שלה, בהתחשב במחזוריות הליקוי, יתכן ותודיע על פרישה ושינוי כיוון.

הליקוי במקרה הזה מדגיש את הנרטיב הכירוני, את הצורך לוותר, להכנע, חוסר התפקוד של הגוף כפי שמתואר יפה בכתבה הבאה:

"מדהים לראות את הרגליים שלה מסרבות לזוז. לראות את הידיים שלה כושלות להכות. לראות את הגוף שלה מתעוות ומתפתל ומתבלבל ובעיקר בוגד. בוגד בבעליו ברגע הכי חשוב של הקריירה. אולי של החיים.

היה מדהים. פשוט מדהים. לחזות במה שנהוג לכנות "הפסיכולוגיה של הספורט" במלוא עוצמתה. באופן שבו מחשבות וזיכרונות ותחושות וחששות ופנטזיות ופחדים וחרדות מתערבבים זה בזה ומשתקים את השחקנית העצומה הזאת, סרינה וויליאמס.

ובשלב מסוים, לקראת הסוף, נדמה היה שסרינה הבינה: המשקל פשוט גדול מדי, ההתנגדות פשוט חזקה מדי, הגוף פשוט משותק מדי. הבינה והרפתה. הבינה ועזבה את האצטדיון תוך שניות. הלכה לעכל את מה שייקח לה חודשים ואולי שנים לספוג לתוכה." מתוך כתבה ב"הארץ" מאת אלון עידן.

זוהי הזדמנות להזכיר שהליקויים יוצרים עבורינו שערים אנרגטיים להביא לשינוי, חיובי או שלילי, תלוי בגישה שלכם ובנכונות ללמוד ולהתפתח והכי חשוב לסמוך על החיים שיביאו את ההזדמנויות הנכונות בזמנים הנכונים.

serena

—————————————————————————————————————————————————–

אפמריס של ליקויים, כולל סיווגם במחזורי סארוס, תוכלו למצוא בספרה של ד"ר ברנדט בריידי על שיטות תחזית באסטרולוגיה

Brady, B, Predictive Astrology – The Eagle and the Lark, San Fransisco: Weisler Books, 1999

גלי סאט פוראן ליבנה
עקוב אחרי