Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
הדרקונים של הירח בציר טלה – מאזנים / גלי סאט פוראן ליבנה | אוראניה אסטרולוגיה

ב- 18 בפברואר 2014 עברו הדרקונים של הירח לציר המזלות טלה – מאזנים, כאשר זנב הדרקון נמצא בטלה וראש הדרקון במאזנים. הדרקונים של הירח ישהו בציר הזה בשנה וחצי הקרובות, עד ה- 12 בנובמבר 2015.

הדרקונים של הירח נותנים לנו את הטון הכללי או רוח הדברים שקורים מנקודת מבט התפתחותית ודרך הגוף הרגשי. הם נקודות היפותטיות בשמים, הנוצרות מנקודת מפגש של קו המילקה (האקליפטיק) עם מסלולו של הירח (*ולכן נקראים הדרקונים של הירח). עם זאת, הם מאוד דומיננטיים וחשובים בניתוחי מפות ובמיוחד בזמנים של ליקויים, מכיוון שלא יכול להיות ליקוי מבלי שהשמש והירח יצרו מגע עם הדרקונים של הירח. הדרקונים מסמלים את הכוונה ההתפתחותית שלנו ומכתיבים את הטון הכללי מתחת לפני השטח התורם להבנה שלנו את התהליכים בחיינו גם לעומק.

המעבר לציר טלה מאזנים, שהוא ציר קרדינלי, מוסיף לנו עוד דגש על האיכות היוזמת והפעילה. זהו ציר שמדבר על מחזורי שינוי והתהוות, ומביא איתו צורך בשינוי, התחלות חדשות ומעבר לשלב חדש בחיינו. הציר גם מדבר על האני האינדיבידואלי מול האחר שבחיי, ומלמד אותנו לצאת מההפרדות אל האחדות, למצוא את מה שמשותף לנו עם אחרים ועדיין לשמור על הזהות האינדיבידואלית והעצמאית שלנו. זהו ציר שילמד אותנו איזון והקשבה, ללמוד להתגמש ולהתפשר, לקבל את האחר מהצד השני, את השכן, מבלי להרגיש צורך להתגונן כל הזמן.

אנחנו נראה את הציר הזה מדגיש מאבקים ואקטיביזם למען מטרות ולעשיית צדק וגם ענייני מלחמה ושלום יהיו על הפרק. עם הציר הזה ומעברו של מרס במאזניים על האופק של המדינה, אולי זו ההזדמנות שלנו לפעול למען שיחות שלום ולהגיע להסכמים חדשים ופורצי דרך. גם הליקויים של שנת 2014 ידגישו את החשיבות של התהליכים האלו.

זנב הדרקון בטלה (ובבית 1) מביא איתו את הצורך ללכת בדרך העצמאית והאינדבידואלית כדי להשאר בשליטה על המרחב האישי שלהם וכדי שלא ירגישו שהחופש שלהם מאויים בדרך כלשהי. מתי הטלה ירגיש מאוים? כאשר מישהו מנסה לכפות עליו משהו שהוא לא רוצה, כאשר הוא מרגיש שמישהו אחר יותר מוצלח ומקורי ממנו. אז הוא נכנס לדפוס של התגוננות ומלחמה למען הצדק והדרך שלו. הוא ינסה לכבוש ולא להתגמש. פעמים רבות אנשים שנולדו עם זנב דרקון בטלה יגיעו עם זכרונות מזמנים שבהם הם היו צריכים להלחם על עצמאותם, או שחוו חוויות של מלחמה, חיים ומוות ולחמו כדי לשרוד. המלחמה יכולה להיות מטפורית כמובן, ולסמל את הצורך של הטלה לכבוש ולשים את חותמו. הטלה מגיע עם הזכרון של ההפרדות מהדגים, מן הרחם האלוהית, ולכן חשוב לו להיות בדרך שלו, כדי לא ללכת לאיבוד בכאוס הדגי.

העשייה האינדבידואלית גם מאפשרת לו לבטא את היצירתיות שלו ולהביא לעולם את מי שהוא בדרך ישירה, ולפעמים אף דרמטית ומאוד רגשית. זוהי עשיה מתוך צורך לשנות ולהניע דברים מסביב, ליצור מציאות חדשה, אולם לפעמים הדברים נעשים בצורה סובייקטיבית מדי וקשה להגיע לאחרים כאשר עסוקים בצרכים שלי בצורה טוטאלית.

ראש הדרקון במאזנים  (ובבית 7) ילמד את הזנב בטלה שיש לפעמים צורך לדעת להגיע גם אל הצד האחר, הצד שקצת שונה ממך. המאזנים גם מדגיש את החשיבות שיש לאחר בחיינו כמקדם את ההתפתחות שלנו. לן עם הזנב בטלה והראש במאזנים אנחנו לומדים להפתח לאחר ממקום של ביטחון במי שאנחנו ולא ממקום של התגוננות. זהו זמן ללמוד לעשות שלום עם אחרים, בין אם הם חברים או אויבים. זהו זמן שבו נוכל לגלות שהחיים הם לא שחור או לבן, אלא ישנם עוד גוונים רבים בדרך. המאזנים גם מלמד את הטלה שמי שהוא חשב כאויב הוא בעצם הצד השני של המטבע, כלומר מבטא משהו בתוכי שאינני יכול לראות, או שקשה לי להתמודד איתו. הדרך לשם מגיעה עם סבלנות והקשבה, גמישות ופתיחות לראות ולהבין את כל הצבעים, הצורות והדרכים שניתן לחיות לפיהן. זוהי גם הדרך שלנו להבין שלא כולם נגדנו והמלחמה שמתחוללת היא תוצר של מה שאנחנו יצרנו לעצמנו ולאו דווקא של המציאות.

אז השאלות שאנחנו יכולים לשאול את עצמנו בתקופה הזו, ובהתאם למיקום של הדרקונים במפה האישית שלנו, הן:

ממה אני מרגיש מאוים בחיי, במיוחד כאשר זה נוגע למערכות יחסים עם אנשים אחרים?

היכן אני יכול להתגמש מבלי לוותר על תחושת הביטחון והעצמאות שלי?

מה האחר בחיי מנסה להראות לי וללמד אותי על עצמי?

התקופה הזו יכולה ללמד אותנו לבחון את הדרכים שבהן אנחנו פועלים ומגיבים ממקום של התגוננות ופחד, לעומת יכולת לחיות עם האחר, השונה וגם "האויב" הפנימי והחיצוני (שאינו אלא מגיע כתוצאה מהמלחמה הפנימית שבתוכנו) בהשלמה ובשלום.

הראש או הזנב?

בדר"כ מתייחסים לזנב הדרקון כמקום שממנו באנו ולראש הדרקון לכיוון שאליו אנחנו הולכים, אולם זה לא תמיד כך ותלוי גם בפלנטות האחרות. אם ניקח למשל את התקופה שבין אוגוסט 2014 עד פברואר 2015 , כאשר אוראנוס יהיה בצמידות לזנב הדרקון בטלה ופלוטו בסקוור לדרקונים, יהיה לנו יותר דגש על הזנב מאשר על הראש והנושאים של אוראנוס בטלה יהיו מודגשים יותר, אולם יהיה להם קשר ישיר לחוויות ולזיכרונות אשר כבר טמונים בנו. אנחנו צריכים ללמוד בתקופות כאלו עם הדגש על הזנב לשחרר דפוסים שמעכבים אותנו, אולם לדעת גם לחזור אחורה ולגלות את הכשרונות והיכולות שלנו מחדש.

השליטים

ונוס ומרס יהיו חשובים מאוד בתקופה הזו. הם בעצם היוו את הטריגר לכתיבת המאמר הזה, מכיוון שעכשיו הם במולות בשמים ( 11 במאי 2014). בכל מקרה, במשך השנה וחצי שהדרקונים יהיו בציר טלה מאזנים, כדאי לעקוב גם אחרי ונוס ומרס מכיוון שהם נותנים עוד מימד לסיפור של הדרקונים וצרכים ההתפתחותיים שלנו.

מרס עדיין נמצא בנסיגה עד ל- 20 במאי, ובסה"כ יהיה תקופה של כחצי שנה במזל מאזנים. המפגש שלו עם ראש הדרקון במאזנים יעצים את החשיבות של הציר, מכיוון שהוא גם השליט של הזנב, ולכן הסימן הזה עבורנו הוא להתקדם למקום של שלום ולא של מלחמה, למצוא את האמצע וללמוד להתפשר.

מדינת ישראל

למדינת ישראל זנב דרקון בבית 1 במזל עקרב, ואכן ב- 66 שנות קיומה של המדינה ידענו מלחמות וקרבות רבים. אנחנו יכולים לראות את הצורך התמידי של המדינה להגן על עצמה (בית 1) בגלל זכרונות כואבים של אובדן והרס (עקרב). אחד הדברים שמדינת ישראל טובה בהם ויש לה שם של מקצוענות בעולם הוא תחום הביטחון והצבא. גם מבחינה עובדתית, מצבנו הגיאוגרפי לא מאפשר לנו לנוח על זרי דפנה, אלא כל הזמן לשמור על ערנות ודריכות. השאלה היא מתי אנחנו עוברים להתגוננות יתר ומתי לומדים לוותר לאחר. האחר שלנו משקף לנו את הלוחמני, לעיתים אף בצורה קיצונית.

ראש הדרקון במפת המדינה בבית 7 ובמזל שור מביא את הצורך ללמוד לחיות בשלום ובהרמוניה עם אחרים אשר אינם יהודים. הרי מדינת ישראל הוקמה עבור העם היהודי כדי שנחיה בשקט, בשלווה ובביטחון. לאורך השנים נחתמו הסכמים, נכבשו ושוחררו שטחים, הוגדרו מחדש גבולות, ואולי הגיע הזמן ללמוד גם להפסיק להכאיב בגלל שלנו כואב וגם לדעת לחיות עם כל המגוון שקיים במדינה בהרמוניה ובשלווה.

בסקוור לציר הדרקונים של מדינת ישראל נמצאים פלוטו ושבתאי במזל אריה בבית 10. הדרך לאיזון בין שני הקצוות, בין הזכרון של כאב ומלחמה ובין הצורך לחיות בשלווה ובהרמוניה על אדמה שלנו, עוברת דרך מאבקי כוחות פוליטיים, ענייני אתיקה ומוסר בדרך שבה אנחנו מפעילים את הסמכות שלנו. בכל פעם שלא נהיה מיושרים במקום הזה של מנהיגות, סמכות והשראה, לא נוכל להמשיך להתפתח ולהיות באיזון. זהו שיעור לא קל, והסקוור לדרקונים מוסיף את האינטנסיביות, כמו גם הדחיפות שיש בהתנהלות נכונה כבעלי הכוח. חשוב לזכור עם הצמידות הזו של פלוטו סאטורן שגם אם הכוח בידינו היום, יתכן ומחר הוא כבר לא יהיה, ולכן ההתנהלות האתית והמוסרית חשובה ביותר.

כעת הדרקונים, הנמצאים במעבר בציר בתים 1-7 של מדינת ישראל, מדגישים את הצורך שלנו להתמודד עם השאלות האלו וגם עם דרכים חדשות למצוא פתרונות ולהגיע אל האחר.

*לכל הפלנטות, למעט השמש, יש דרקונים משל עצמם. הדרקונים של הירח הם המוכרים ביותר.

גלי סאט פוראן ליבנה
עקוב אחרי