Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
אסטרולוגיה עולמית / מעין מדזיני | אוראניה אסטרולוגיה

בפני אסטרולוגים המנסים לבחון את המגמות הכלליות המשפיעות על קבוצות גדולות כמו מדינות, עומדות כמה דרכים לעשות זאת: בחינה של מפת הלידה של המדינה, במידה שידועה שעת הלידה של המדינה (כמו ישראל); בחינה של המפות של השליטים הנוכחיים של המדינה; בחינה של מחזורים אסטרולוגיים כלליים והשפעתם המקומית.

אסטרולוגיה עולמית, Mundane Astrology (בלטינית  עולם = Mundo) , היא אחת השיטות העתיקות ביותר לחיזוי, ובה השתמשו עוד לפני ימי אברהם אבינו בבבל העתיקה ובאזורים הסמוכים לה. בתקופה ההיא לא נהגו לעקוב אחרי מועדי הלידה של אנשים פרטיים אלא רק של השליטים של המדינה, וגם לא נעשו מפות  לידה למדינות או לערים מפני שהן התקיימו מאות בשנים ואי אפשר היה לדעת מתי הן נוסדו בדיוק.

לכן, אסטרולוגים בתקופה הקדומה השתמשו בשיטות חיזוי שהסתמכו על מעגלים אסטרולוגיים כלליים. שיטות החיזוי הללו התמקדו בעיקר בשאלות הבאות: מזג האוויר ובמיוחד האם צפויים בצורת גשמי ברכה, או יותר מדי גשמים? האם צפויים אסונות טבע מכל סוג שהוא? מה יהיה מצב בריאות האזרחים – האם צפויה מגפה או בריאות טובה באופן כללי האם צפויה מלחמה, האם יגיע אויב אל העיר, או, להפך, האם כדאי לצאת למלחמה? תשומת לב מיוחדת הוקדשה למצב השליט של העיר או המדינה, למצב האליטה העשירה, ליציבות השלטון, לאפשרות למהפכות או למצב בריאותי רעוע אצל המלך. האסטרולוגים בדקו גם את נושא התוצרת החקלאית, חומרי גלם ויציבות כלכלית המתבטאת הן במסחר הן בספנות.

כדי לחזות את העתידות הצפויות למדינה או לעיר השתמשו אסטרולוגים קדמונים באירועים אסטרולוגיים בעלי חשיבות: מולד ירח וירח מלא עם עדיפות עליונה לליקויים. האמונה הרווחת הייתה ועודנה שליקויים הם בעלי הפוטנציאל הגבוה ביותר לשינוי באזורים שבהם הם נצפים. חוץ ממחזורי הירח נעשה שימוש גם במחזורי השמש על ידי הכנה של הורוסקופים הנקראים Ingress, הרגע שבו השמש נכנסת למזל טלה – תחילת השנה האסטרולוגית (יום השוויון האביבי) – והורוסקופים נוספים לכניסת השמש למזלות היוזמה הנוספים: סרטן (היום הארוך ביותר בשנה), מאזניים (יום השוויון הסתווי) וגדי (היום הקצר ביותר בשנה).

האסטרולוגים הקדמונים ייחסו חשיבות גם לכוכבי שביט ובמיוחד לרגע שבו הם נצפו. אסטרולוגים מאוחרים יותר גם הוסיפו בחינה של הורוסקופים למחזורים של הכוכבים הגדולים כמו הצמידויות בין שבתאי ליופיטר.

בהמשך אסקור אחת משיטות החיזוי הנזכרות לעיל. את השיטה של הכנת מפת האינגרס (Ingress): כניסת השמש למזל טלה, מפה שאותה יוצרים ל-21 במרץ בכל שנה ברגע שבו השמש נמצאת במעלה 0 במזל טלה. מפה אסטרולוגית זו נחשבת למפה המשפיעה ביותר על מהלך השנה.

עקרונות לפרשנות מפת כניסת השמש לטלה:

תחילה בוחנים את מזל האופק. מזל זה משתנה ממקום למקום על פני כדור הארץ, ובכך הוא משקף את המצב  של כל אזור על פני כדור הארץ והייחוד שלו לאותה השנה.

הדבר הראשון אותו בוחנים הוא איכות מזל האופק: כאשר האופק הוא במזל יציב, מפת כניסת השמש לטלה משפיעה במשך כל השנה, וכאשר האופק  במזל משתנה, המפה משפיעה לחצי שנה, וכאשר האופק במזל יוזמה, המפה משפיעה לשלושה חודשים.

בנוסף לבדיקה של מזל האופק, בודקים היטב את מיקום שליט האופק. שליט האופק מסומל על ידי כוכב הלכת שהוא שליט המזל הנמצא במזל האופק, לדוגמה, אם האופק הוא במזל שור, אז שליטת האופק היא ונוס. יש חשיבות רבה לבית, למזל ולזוויות שאותן יוצר שליט האופק כאשר באים לבחון האם מדובר בשנה חיובית או שלילית או בשתיהן גם יחד.

האסטרולוגים מייחסים משנה חשיבות גם לבית שבו נמצאת השמש ולזוויות שאותן היא יוצרת.

רק לאחר בחינת כל אלה בודקים את מיקומי שאר הפלנטות ומפרשים בהתאם למשמעות של כל פלנטה.

משמעות הפלנטות באסטרולוגיה עולמית:

שמש – האנשים הנמצאים בשלטון ובעמדות כוח במדינה. מיקום השמש מראה על יציבות המשטר, מוסדות השלטון ומצב המדינה בכלל באותה שנה.

ירח – כלל האזרחים הפשוטים ובמיוחד נשים. מיקום הירח יראה על מצב הרוח הלאומי.

מרקורי – מייצג את המדיה, המסחר, הטלקומוניקציה והתחבורה. אפשר גם לראות נושאים הקשורים בחקיקה ובמשפט תחת מרקורי (ויופיטר) אך רק במפות כלליות.

ונוס – דיפלומטיה, אומנויות ונושאים הקשורים לנשים כמו ילודה.

מרס – צבא, משטרה, אירועים אלימים כמו מלחמה, מהפכות או פשעים הקשורים באלימות.

יופיטר – כלל נושאי הדת והאמונה, מערכת המשפט (יחד עם מרקורי), בנקים, הצלחות.

שבתאי – עבודת האדמה, מפעלים הקשורים לחומרי גלם ואנשים מבוגרים, אוצרות טבע וגם אכזבות לאומיות.

אוראנוס – גופים שונים הקשורים לניהול הציבור כמו עיריות, קבוצות קיצוניות ורדיקליות מכל צׅדי המפה הפוליטית, מהפכות, המצאות חדשות במדע  ומדיה חדשה (כמו האינטרנט).

נפטון – רמאויות מכל הסוגים, התמכרויות, היסחפות אחרי הבטחות כוזבות.

פלוטו – שינויים עמוקים, פשע מאורגן, אנשים בעלי השפעה רבה מאוד.

קצת על פרשנות הזוויות הנוצרות בין הפלנטות:

ישנה חשיבות מרובה לזוויות שנוצרות בין הכוכבים. פרשנות של מפת אסטרולוגיה עולמית לא עוסקת  בהתפתחות של תודעה, אלא נשענת על עקרונות האסטרולוגיה העתיקה, שבה יש חיזוי האם פנינו לשנה טובה או לשנה לא טובה. הפרשנות נשענת על פרשנות של  זוויות טובות או הרמוניות וזוויות רעות או דיסהרמוניות. הזוויות ההרמוניות הן זוויות של צמידות (בין שני כוכבים בעלי אופי דומה): סקסטייל – 60, וטריין – 120. הזוויות הדיסהרמוניות הן צמידות (בין שני כוכבים בעלי אופי שונה): סקוור – 90, מולות – 180 וגם הקווינקנקס – 150.

ההשפעה של פלנטות במפת אסטרולוגיה עולמית היא חיובית או שלילית בהתאם לזוויות שהיא יוצרת עם פלנטות אחרות. נוסף על כך יש מקום לבדוק כל פלנטה אם היא נמצאת בבתים / מזלות שבהם היא שולטת או מכובדת, או שבהם היא ירודה או מוחלשת.

בפרשנות המפה ייחסו האסטרולוגים הקדמונים  חשיבות מיוחדת לשבתאי ואחריו למרס. פלנטות שנמצאות בזוויות דיסהרמוניות לכוכבים אלה מראות על אסונות, מהפכות ואי-הצלחה בנושאים הקשורים לפלנטות הללו.

הבתים במפה אסטרולוגית עולמית:

בית 1 מייצג את האנשים הפשוטים, את מצב העניינים הכללי של המדינה וכיצד נראית המדינה  בעיני עצמה ובעיני אזרחיה. בבית 1 מיוצגים, ברוב המקרים, ענייני פנים של המדינה וגם נושאים כמו ספורט, בריאות עולמית ומצב כללי של התושבים. ריכוז כוכבים בבית 1 מראה על שנה שיש בה פיתוח פנימי של המדינה ותשומת לב רבה לענייני פנים ולזהות.

בית 2 מייצג את המערכת הפיננסית של המדינה, לרבות הבנקים והבורסה, וגם את היכולת של המדינה לייצר רווחים או מוצרים ברי קיימא דרך התעשייה והמסחר הפנימיים. כוכבים בבית 2 מראים על עיסוק בנושאים פיננסיים וכל מה שקשור במערכת הכספים של המדינה.

בית 3 מייצג את מערכת התחבורה של המדינה, כולל תחבורה ציבורית כמו אוטובוסים ומטוסים, ואת מערכת הכבישים. נושא התקשורת גם נמצא בבית 3 וזה כולל את כלל אמצעי התקשורת השונים: מערכת הטלפונים, רדיו, טלוויזיה, עיתונות, אינטרנט וכל הדרכים להפצת מידע. בית 3 גם אחראי על החינוך לגיל הצעיר (בתי ספר יסודיים). כוכבים בבית 3 מצביעים על תשומת לב המופנית לנושאים אלה במהלך התקופה שאליה מתייחסת המפה. נושא חשוב נוסף הנכלל בבית 3 הוא יחסים עם המדינות השכנות.

בית 4 מייצג את האקלים ויחד אתו את התוצרת החקלאית של המדינה, כמו גם את העיסוק בנושאי החקלאות ומזג האוויר כפי שהם מושפעים על פי הפלנטות בבית וקרבתם ל- IC. בבית 4 נכללים גם אוצרות הטבע. כוכבים בבית 4 מסמלים תקופה שבה יש פטריוטיות ותחושת שייכות למדינה. בית 5 מייצג את כלל עיסוקי הפנאי: תאטרון וקרנבלים, ספקולציות והצלחות שונות בתחומי הבידור והפנאי, היכולת היצירתית הכוללת הפקת סרטים והצגות, וגם סלבריטאים., בית 5 מייצג פריון וילודה וכוכבים בבית 5 מייצגים עיסוק בנושאים אלה.

בית 6 מייצג את מצב הבריאות – מערכת הבריאות העולמית, מגיפות. ריכוז כוכבים בבית 6 מראה על עיסוק בנושאי בריאות, סוגי השירות הניתנים לתושבים, שיפור תשתיות ותשומת לב לנושאי עבודה. ההסתדרות ושאר ועדי העובדים, לרבות יחסי עובדים ומעבידים, נמצאים גם הם בבית 6.

בית 7 מייצג את מערכות היחסים עם מדינות אחרות כמו גם את נושאי שלום ומלחמה. כוכבים בבית 7 יכולים להראות על תקופה שבה יש מחלוקות בינלאומיות או תקופה של פריחה בזירה הבינלאומית. ההרמוניה הפנימית בין תושבי המדינה גם היא מיוצגת בבית 7 (דוגמת  היקף הנישואין והגירושין).

בית 8 מייצג את שיעור התמותה והסיבות למוות. כוכבים בבית 8 מייצגים יחסים פיננסיים עם מדינות אחרות ומהפכים עמוקים וגורליים ביחסים עם מדינות אחרות ובתודעה הרגשית של תושבי המדינה.

בית 9 מייצג נושאים רבים ומגוונים, ולכן יש משמעות לפלנטות הנמצאות בו כדי לדעת איזה נושא יקבל חשיבות במהלך השנה. הנושאים הם: המסחר הבינלאומי של המדינה וצי הספינות והמטוסים שלה. בבית 9 נמצאות גם כל הדתות הממוסדות, מוסדות ההשכלה הגבוהה ומערכת המשפט. כוכבים בבית 9 יצביעו על הכיוון שעליו יושם דגש. לדוגמה, מרקורי מכוון יותר לנושא של השכלה גבוהה, יופיטר לדת, ונוס לחוק ולהרמוניה או דיסהרמוניה במסחר חוץ ועוד.

כוכבים בבית 10 מייצגים את מוסדות השלטון של המדינה כמו הממשלה וראשי המדינה וגם את האנשים העשירים והמשפיעים ביותר או האצולה של המדינה. המוניטין של המדינה מיוצג אף הוא בבית 10. כוכבים בבית 10 מראים על יציבות השלטון באותה השנה. אם הזוויות חיוביות הרי שהממשלה חזקה ומנהיגה היטב, ואם לא, אפשר לראות אי-יציבות שלטונית.

כוכבים בבית 11 מייצגים את בתי הנבחרים, ארגוני התנדבות, עיריות. כוכבים בזוויות טובות בבית 11 מראים על התקדמות רבה בתחומים שונים של שירות לציבור וחקיקה, בעוד כוכבים בקרינות קשות מראים על קשיים וחיכוכים רבים בנושאים אלו.

כוכבים בבית 12 מייצגים נושאים רבים הכוללים: פשע מאורגן ופשע בכלל – לרבות כליאה של פושעים – בתי חולים, מעשי רמייה בהיקפים גדולים, הבריאות הנפשית של כלל הציבור ואויבים פנימיים – כל האלמנטים בחברה שמעשיהם מזיקים למדינה.

דוגמאות לפרשנות של מפות עולמיות 

שנה אסטרולוגית שהחלה בסוף מרץ 2011:

ingress2011

בשנת 2011 יום השוויון האביבי בארץ היה עם אופק גדי, שהוא מזל יוזמה, כך שהמפה השפיעה משך שלושה חודשים. המפה הזאת קודמת למהפכה החברתית של קיץ 2011 . אופק גדי מראה על שמרנות, אבל פלוטו בצמידות לאופק מראה על בעבוע של שינוי עמוק ומטלטל. שליט האופק, שבתאי, נמצא בבית 9 בקרינות קשות ומראה על התחלת שנה שבה יש חוסר אמונה בקרב הציבור ביכולת שלו להתרחב והיחסים הבינלאומיים של המדינה נמצאים בקשיים רבים. השמש נמצאת בבית 3 צמודה לאוראנוס כוכב המהפכות, שנותן עוד דגש לשימוש במדיות החדשות שדרכן בעצם הגיעה המהפכה.

שבתאי נמצא בזווית של מוּלוּת עם מרקורי ועם יופיטר, דבר שהוביל לשנה לא פשוטה לכל מה שמסומל על ידי כוכבים אלו ובמיוחד לקשרים בינלאומיים, מסחר, משפט ויחסים בינלאומיים.

אחת הסיבות שהמחאה לא צלחה בארץ היא שלא היה לה מספיק כוח דחיפה שיחזיק לאורך זמן, אבל זרעי התודעה שנזרעו, במיוחד בכל הקשור לשליטת בעלי ההון וארגוני הפשע על המדינה: פלוטו צמוד לאופק מבית 12– הסודות ובעלי הכוח האמיתיים, משפיעים על סדר היום הציבורי אבל לא נחשפים.

 אצל שכנותינו, מצרים וסוריה, היו מפות דומות מאוד עם הבדלים קטנים שמשנים את כל התמונה. במצרים המהפכה אכן הביאה לשינוי וסילוק המשטר הישן ובעלי הכוח הישנים. האסטרולוגים הקדמונים אמנם לא השתמשו בפלוטו (הפלנטה התגלתה רק בשנות ה-30 של המאה ה-20), אבל אי אפשר להתעלם מההבדלים בין המפות רק לפי מיקומו של הכוכב. במצרים הוא נמצא צמוד לאופק בבית הראשון ומראה על השינוי העמוק שעבר על הזהות המצרית. בסוריה פלוטו נמצא צמוד צמוד לאופק ושם החלה מלחמת אזרחים עקובה מדם.

מפות כלליות נותנות את הטון ומצב העניינים, אולם ההכרעה הסופית לאיזה כיוון ילכו הדברים היא במפות האישיות והספציפיות יותר של המדינות ושל המנהיגים שלהן.

שנה אסטרולוגית שהחלה בסוף מרץ 2012:

ingress2012

המפה ליום השוויון האביבי של שנת 2012 החלה עם מזל יציב, שור, הווה אומר שהיא משפיעה לכל אורך השנה. השמש נמצאת בבית 12 בקרינות קשות. ההנהגה אינה מצליחה לדבר ברור עם הציבור (בבית 12 מעדיפים להסתיר דברים). מרקורי ואוראנוס, יחד עם השמש בבית זה, מראים על חשיפות רבות של מעשי רמייה של השלטונות או של גופי ציבור ובעלי הון. בבית 12 גם יש שימוש בהפחדה, ואפשר לראות  זאת בתקשורת אשר באמצעותה מנסים להעביר את תשומת לב הציבור מהאיומים הפנימיים המשפיעים לרעה על המדינה מבפנים לאויבים גלויים כמו איראן או החמאס. ירח בדגים צמוד לנפטון רק מעצים את הבלבול וחוסר הכיוון שמלווה אותנו בשנה הזו; הם נמצאים בבית 11 ומראים על חוסר יכולת של בית הנבחרים להגיע להחלטות ולשרת את הציבור.

במפה זו שבתאי נמצא בזוויות טובות עם הירח ונפטון, דבר שמעודד את הילודה וטוב לגשמי ברכה ותוצרת חקלאית. שבתאי בבית 6 מדגיש את נושאי העובדים כמו זכויות העובדים, תנאי העסקתם ויצירה של מקומות עבודה.

שליטת המפה הזו היא ונוס, שנמצאת בבית 1 בקרינות טובות ומראה על שנה טובה מאוד לנשים ועל תשומת הלב של הציבור המופנית לנושאים כלכליים, נושאי אמונה ורווחה (צמידות ליופיטר) ובריאות טובה של כלל הציבור.

 ingressegypt2012

המפה של כניסת השמש לטלה במצרים היא מפה שונה עם אופק טלה, מה שמראה על חיפוש של כיוון חדש. שליט האופק, מרס, נמצא בבתולה בבית 5. מיקום שליט המפה בבית 5 מראה על שנה עם רצון רב לעודד יצירתיות חדשה בקרב העם. מזל בתולה הוא מזל שמנסה לתקן את כל הטעון תיקון. מרס נמצא בזווית מוּלוּת אל הירח ונפטון בבית 11, ומראה על אי הסכמה בין בית הנבחרים לבין השלטון.

שבתאי נמצא בבית 7 ומכריח את מצרים להתנהל בחוכמה עם שכנותיה ובו-זמנית לפעול  למציאת הרמוניה בין הצדדים השונים באוכלוסייה. הקרינות הטובות של שבתאי מאפשרות יצירה של דיאלוג ומונעות מלחמת אזרחים.

בסוריה המפה דומה יותר לזו שבישראל ומראה על מצב תקוע ללא הכרעה לכיוון כלשהו.

 

שנה אסטרולוגית שהחלה בסוף מרץ 2013:

ingress2013

השנה האסטרולוגית של 2013 מתחילה עם אופק בקצה מזל סרטן, כך שהיא משפיעה משך שלושה חודשים. התקופה של הקיץ של שנת 2013 תורגש כמו לידה מחדש של נושאים רבים הקשורים למדינה. שליט המפה, הירח, גם הוא נמצא בסרטן ושוב בבית 12, ובכך מראה על המשך הבלבול וחוסר הכיוון הברור יחד עם חשיפה למעשי רמייה רבים. אך יש לו גם קרינות טובות ולכן נראה הרבה מאוד מעשים של רצון טוב, חמלה ועזרה לזולת וחיבור רגשי חדש בקרב כלל הציבור, שלא ייראה כלפי חוץ אבל רישומו ינשב במצב הרוח הלאומי.

שמש בבית 9 מראה על השפעה חזקה ביותר של הקהילה הבינלאומית על המתרחש בארץ. יחד עם השמש אנחנו מוצאים את ונוס, מרס ואוראנוס, שמצביעים על שינויים בכל הקשור גם ליחסי החוץ של ישראל ויחסי הסחר עם מדינות אחרות. תשומת הלב תופנה גם לאמונה ולממסד הדתי שיעבור שינויים בתקופה זו.

שבתאי נמצא בזוויות חיוביות למרקורי, נפטון וירח, דבר שימשיך את מגמת הילודה הגבוהה, יעזור לקשרי הסחר הפנימיים והחיצוניים ולפחות גילויים של רמאויות שונות ואי סדר בכספים. מיקומו של שבתאי בבית 4 יחד עם אופק סרטן מרמז על הגדרה מחודשת של גבולות המדינה או לפחות התעסקות בנושא.

מפה זו תקפה גם לשכנותיה של ישראל ומראה על מעורבות יתר ביחסי חוץ של כלל הקהילה הבינלאומית בנעשה כאן. יחסי סחר יקבלו דחיפה מרובה כמו גם הפתעות מרובות ושינויים בין בעלי ברית (מי בפועל בעל ברית עם מי), חתימה על חוזי שלום או מסחר חדשים (ונוס ושמש) והפרה של ישנים (אוראנוס ומרס).

במצרים בשנת 2013 גם יש סוג של לידה מחדש, הגדרה מחודשת של הזהות המצרית ועיסוק בשורשים של התרבות המצרית. כמו בישראל, גם במצרים תהיה זו שנה עם דגש אדיר על יחסי החוץ של המדינה עם ארצות אחרות.

בסוריה, בזמן כניסת השמש לטלה, האופק נמצא באריה, מזל יציב, כך שהמפה תקפה לכל השנה.  שליט האופק הוא השמש בבית 9, שמראה על מעורבותה של הקהילה הבינלאומית בנעשה במדינה ועל סיכוי גבוה שהתערבות חיצונית היא זו שתקבע את פני המדינה. אופק באריה מראה על הרבה מאבקי אגו בין הצדדים השונים שלא יאפשרו החלטה פנימית על ההנהגה הבאה של המדינה.

ingresssyria2013

מעין מדזיני