Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
שבתאי בריבוע לנפטון / מעין מדזיני | אוראניה אסטרולוגיה

שבתאי ונפטון, שני מורים שונים כל כך במהותם האחד מהשני, מתנגשים במהלך 2016 ומאתגרים בעיקר את המבנים הדתיים שכרגע נמצאים בשליטה, ומביאים לשינוי בכל מה שקשור לשליטה של הממסד בכמיהה האנושית לחיבור רוחני.

הניגוד בין שני אלו הוא הניגוד בין אלו שחיים את חייהם לבושים בשחור (זה כולל את כל הדתיים בכל העולם כמעט, יחד עם אנשי החליפות הכהות) מול אלו שחיים את חייהם לבושים בצבעים ססגוניים, שכרגע אין להם כוח כלכלי או השפעה שהם יודעים איך להשתמש בה.

שבתאי בקשת

שבתאי הוא המורה הגדול, שומר הזמן (קרונוס) שמביא עימו התמודדויות שקשורות ללקיחת אחריות, להתבגרות, ולנכונות לתפקד בתוך מערכות גדולות בהן אנחנו חיים. שבתאי שליט גדי, מייצג את פסגת ההישגים של משולש האדמה, מייצג את המסגרת היום יומית, ריאלית שאנחנו חיים בתוכה. מזלות האדמה הם שור, בתולה וגדי. בשור אנחנו אוספים את החומר ומנסים למצוא את היופי והשפע שבו, בבתולה אנחנו מנסים להפוך אותו למועיל ולצפוי או נשלט, בגדי אנחנו מנסים למצוא דרכים לשמר את החומר כך שיתן לנו תחושה של קביעות ובטחון לקראת העתיד.

שבתאי במעבר בתחילת מזל קשת מנסה למצוא דרכים לשמר ולמצוא בטחון בכל מה שקשת מייצג. הניסיון הזה מתחיל בחקירה פילוסופית, ניסיון להישען על מורים רוחניים מהעבר וההווה. שבתאי בקשת מצד אחד מקצין את הלהט הדתי של רבים, ובאותה מידה בדיוק גורם לאחרים לחפש יותר חופש מהדת ומכבלי המחשבה והאמונה המקובלים.

נפטון בדגים

באותו הזמן נפטון בדגים מאתגר את הניסיון של שבתאי למצוא בטחון באמונה עתיקה או בפילוסופיה שהוכיחה את עצמה. נפטון מסמל את כל מה שאי אפשר להגדיר במילים: דמיונות, חלומות, אינטואיציות, כל מה שנמצא שם בשעות שבהן אנחנו ישנים, אהבה וכמיהה לא מוסברת. הניסיון להסביר את נפטון הוא בדיוק כמו הניסיון שלכם לספר למישהו חלום שחלמתם וכמו שכולכם יודעים, חוץ מהפסיכולוג שאתם משלמים לו, אף אחד אחר לא ממש מתעניין בסיפורים האלה. החלומות שלכם שכל כך חשובים לכם, הרגשות העזים שקשורים אליהם, כולם נעלמים ברגע שמנסים לספר אותם במילים פשוטות, יום יומיות…

ההשפעות הראשונות של נפטון בדגים שהרגשנו הן השינויים במזג האוויר שעליהם אין לנו שליטה, וכל הנושא של הלגליזציה של הסמים הקלים שתופס תאוצה ברחבי העולם.

שבתאי נמצא בקשת, ומזל קשת קרוב יותר ברוחו ובאמונתו לנפטון מאשר לגדי, ובד"כ הפלנטה האיטית יותר היא בעלת ההשפעה הגדולה יותר, מה שמרמז לנו שהמסגרות המוכרות, החיפוש אחר בטחון באמונה עתיקת יומין והכוח של השלטון הממסדי והדתי יאבדו מהשפעתן.

איך שבתאי מאבד מכוחו? בדרך הנפטונית שנקראת בשפה פשוטה: הרס עצמי. הדוגמא החיה הראשונה שיש לנו מהאנרגיה הזו היא הקרב שמתחולל בישיבת הדגל החרדית, קרב בין שני פלגים בתוך הישיבה שגורם להתפוררות פנימית, בלי סיבה חיצונית.

מהלך השינוי

שבתאי התחיל את מעברו במזל קשת בינואר 2015 ולאט לאט בונה זווית של ריבוע עם נפטון. האספקט נבנה לאט לאט עד למרץ 2015 שאז שבתאי נכנס לנסיגה והאספקט הזה מתרופף עד לאוגוסט 2015 כאשר שבתאי חוזר להילוך ישיר. ההתנגשות הישירה הראשונה בין שני אלו תתרחש בנובמבר – דצמבר 2015 (מעלה 7 במזלות קשת/דגים). ההתנגשות השנייה תהיה ביוני 2016 (מעלה 11 קשת/דגים) והאחרונה בספטמבר 2016 (מעלה 10 קשת/דגים).

שובה של החמלה

נפטון אחראי על הדמיונות, על הסמים ועל הרס עצמי, אבל המאפיין הבולט ביותר שיש לו הוא החמלה שפשוט זורמת ממנו. האהבה ללא תנאי שנראית לרבים כמו חלום רחוק, היכולת להקריב את העצמי למען אחרים, למען הרווחה שלהם, למען הניסיון לעזור להם.

במהלך הקיץ של 2016 החמלה האנושית הפשוטה תרים את ראשה בפעם הראשונה בהיסטוריה המתועדת שלנו. כרגע אנחנו חווים את הקיצוניות של שבתאי בקשת, את ההקצנה הדתית לכל מה שהפוך לחמלה, לכל מה שנלחם למען אידיאל של חיים דתיים של שליטה מוחלטת בפרט. הדוגמאות החיות שיש לנו הן ההוצאות להורג של דאעש, שהאכזריות שלהן מזעזעת רבים להבנה שהגיע הזמן לעמוד כנגד קיצוניות מהסוג הזה.

לאט לאט לתוך 2016 כף המאזניים שבין השחור שהורג את כל מי שלא מסכים איתו, לבין הססגוני שלא מסוגל להרוג אף יצור חי תנוע לכיוון הרב-גוני. הממסדים הדתיים שלא יעדכנו את עצמם בזמן, יגלו שאין להם מצטרפים חדשים, אין להם תרומות והיכולת שלהם לשלהב המונים נעלמת.

בסוף 2016 עדיין ישארו לנו הדתות הגדולות, אבל ההדגשים שלהם יהיו אחרים. הסנונית הראשונה שמבשרת על השינוי הזה הוא האפיפיור החדש שמדגיש שוב ושוב את החמלה הבסיסית ומאפשר חופש רחב הרבה יותר בממסד שהוא עומד בראשו.

האתגר בפני היהדות והאיסלאם יהיה זהה: האם הם מסוגלים לאפשר חמלה אנושית בסיסית גם למי שנחשב לחוטא, או שהן יסתגרו עוד יותר לתוך עצמם ולתוך תהליך איטי של אטרופיה.

נראה לכם כמו דמיונות נפטוניים?

 

מעין מדזיני