Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
ראיון עם מגי אדם | אוראניה אסטרולוגיה

ראיון עם האסטרולוגית מגי אדם,  מחברת הספר "לומדים אסטרולוגיה"

 ש: ספר/י לנו על תחילת דרכך בתחום האסטרולוגיה?  

ת: טוב, בגיל 10, בחדר המתנה של רופא היה תלוי לוח שנה ובו המזלות וכמה שורות על כל מזל. דפדפתי בכל החודשים, קראתי בשקיקה כל שורה והייתי צריכה את כל החינוך הטוב שלי כדי שלא לסחוב אותו מהמסמר שבקיר. מאז התחלתי לשאול כל ילד בכיתה וכל אדם איזה מזל הוא, לעקוב ולהתבונן. כשהייתי כבר נערה קניתי בדמי הבייביסיטר שלי מילון אלקטרוני אנגלי-עברי והתחלתי לקרוא כל ספר אסטרולוגיה באנגלית שיכולתי להניח עליו את ידי. עבודת פרך, אבל קיבלתי מזה המון. בעברית היה אז רק ספרון אחד מקסים עם עיטורים של זאב – והוא היה הסנונית הראשונה שפתחה את ספריית האסטרולוגיה שיש לי היום בבית.

אבל לימודים עצמאיים אלה לא סיפקו אותי. המורה הראשונה שלי היתה אביבה סטן, האמא של טלילה, אצלה למדתי שנתיים והוא נתנה לי את התמונה הכללית. אז התחלתי לעבוד כשאני נסמכת בעיקר על אינטואיציה ותיקשורים, כי האמת היא שלא ממש ידעתי מה אני עושה. אבל לא הפסקתי ללמוד. ממנה המשכתי כמה שנים אצל מרים ספקטור מחיפה, שהעמיקה עבורי את שבתאי ואסטרולוגיה עתיקה. סדנה נוספת עשיתי אצל ענת שושני, שנתנה לי את כל הנושא של מפות שאלה ואירוע. אחרי עשרים שנה בעבודה וסירוב עיקש ללַמד אחרים – הגעתי ב-1996 למוריס פרננדס וג'ף גרין, שהם שהפגישו אותי עם פלוטו, הדרקונים ואסטרולוגיה התפתחותית, ובמהלך השנים השתתפתי באדיקות בכל סדנה שהעביר בארץ. רק אחרי זה אזרתי אומץ וביטחון גם להתחיל ללמד. סוף סוף אסטרולוגיה הפכה למשהו שלם והגיוני מול עיני, ולא אוסף של פרטים מעניינים.

ש: איך הגעת להחלטה להיות אסטרולוגית מקצועית?

ת: טוב, זה מסוג הדברים שמוריס קורא להם 'בית 12 ובחירת המקצוע'. אסטרולוגיה פשוט מצאה אותי, אף פעם לא בחרתי בזה. גם ללמד אסטרולוגיה בא מזוג לקוחות מקסימים שעודדו אותי להתחיל. 'תתגלחי על הזקן שלנו', הם אמרו, ופתחו לי את הדרך.

ש: כיצד השפיעה האסטרולוגיה על חייך האישיים? ביומיום?

ת: היא פשוט חלק ממי שאני, חלק מהזהות שלי, זורמת בורידים. אני לא יכולה לדמיין לעצמי את עצמי בלי אסטרולוגיה. את חיי היומיום megiinterviewשלי אני חיה כמו כולם, בטח ובטח שלא הולכת לבחון את המפה של כל מי שאני מכירה, ומזמן נגמלתי מההרגל לשאול אנשים איזה מזל הם. אני גרה באותו ישוב 18 שנה, ורק קומץ אנשים יודעים בכלל שאני עוסקת בזה. אבל אני כן עושה מפת אירוע לפני כל אירוע חשוב, ובכל שנה יש לנו טקס שלם סביב מפות היומהולדת (סולר ריטורן) של בני הבית. ולפעמים לפעמים אני עוזרת לילדים בהחלטות שלהם כשהם בוחרים להתייעץ איתי…

ש: מהו תחום ההתמחות שלך באסטרולוגיה?

ת: גלגולים ואסטרולוגיה התפתחותית, יחסים בין זוגות ויחסים עם ילדים.

 ש: מה זה אומר עבורך להיות אסטרולוגית מקצועית?

ת: ללמוד וללמוד ולא להפסיק ללמוד. מכל לקוח, מכל תלמיד, מכל ספר, מכל מקור. תמיד יש עוד מה לגלות ולדעת. זה מה שכל כך מרתק במקצוע הזה. לבחון את עצמי כל פעם מחדש, אף פעם לא להרגיש יודעת. ובצד אסטרולוגיה, ללמוד פסיכולוגיה. חיוני.

ש: מי הם האסטרולוגים שאת מתחברת לגישה שלהם או שעוררו בך השראה? האם יש ספרים שאת ממליצה עליהם?

ליז גרין והווארד סספורטס היו הראשונים שבלעתי את הספרים שלהם, והם תרמו לי המון בנושא של אסטרולוגיה פסיכולוגית. לאחר מכן נכנסו לחיי מוריס פרננדס וג'ף גרין שאני מאד מתחברת לגישה ההתפתחותית שלהם.

 ש: האם יש לך דרך רוחנית שאת חיה לפיה? כיצד היא משתלבת בעבודתך כאסטרולוגית?

המורה הרוחנית הראשונה שלי היתה אומרה, ולמדתי אצלה יוגה במשך שנים. מ-1981 הייתי ביחד עם בעלי באלאן ויטאל (גורו מהרג'י) ובלבי אף פעם לא באמת עזבתי. אבל הייתי צריכה משהו נוסף, ומ-2004 ועד היום אנחנו נמצאים בדרך הרוחנית של ג' א' גורודייף. הלימודים הרוחניים השפיעו עלי כאדם וכאסטרולוגית. עזרו לי לזהות רמות התפתחות אצל אנשים, אבל בעיקר, לראות תקווה ומשמעות בכל מה שהמפה מספרת. עוזרים לי לתת משהו נוסף לאדם שמגיע אלי, משהו שהוא מעבר למפה.

 ש: מה החזון שלך עבור האסטרולוגיה בארץ, האם את מרוצה מהמקום שהיא מקבלת כעת, מהתגובה והיחס של הקהל הישראלי? מה היית רוצה לשנות ולהוסיף בתחום בארץ?

טוב, מה שהייתי רוצה כתבתי באפילוג לספרי. רצינות. לימודים ארוכים. סטאז'. רישיונות. כללים מחייבים לשמירת פרטיות. לא לדבר על אדם שלא נמצא בחדר. לא לעשות מפות לתינוקות. ואני גם מאמינה בכל לבי שזה יגיע, שזה קרוב. עידן הדלי יכניס את האסטרולוגיה לקונצנזוס, ויחד עם זה יבואו ההגבלות הדרושות. היום הכל פרוץ, אבל זה לאט לאט מקבל צורה ומבנה. אני רואה את האסטרולוגים הצעירים ואיך הם משקיעים בזה, ואני מתפעלת. אני רואה את הכנסים המעולים שנערכים פה, את ההתלהבות והעניין. לדעתי אנחנו כבר בדרך הנכונה להפוך את המקצוע הזה למסודר, רציני ותורם לכולם. זה מקצוע מופלא ועשיר מדי בידע וחוכמה מכדי שעידן הדלי יניח לו. נראה לי שאסטרולוגיה עומדת לקבל מקום מרכזי בעולם, וזה יגיע גם אלינו, גם אם קצת באיחור, כמו תמיד…

**את ספרה של מגי אדם, "לומדים אסטרולוגיה", שיצא במהדורה חדשה ומחודשת, ניתן לרכוש דרך הקישור

וגם מוזמנים לבקר באתר של מגי אדם

מיכאל אופק