Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
מבט לשמים – תחזית לחודש דצמבר 2013 / גלי ליבנה | אוראניה אסטרולוגיה

חודש דצמבר נפתח עם הירח החדש ב- 3 בדצמבר, במעלה 11 במזל קשת, בסקוור לכירון, טריין לאוראנוס וסמי סקסטייל (30) לפלוטו. הרוח הקשתית רוצה לגלות את הפוטנציאל הטמון בחיים, להבין ולחקור מרחבים אשר טרם הגענו אליהם. ההיבטים לפלנטות עוזרים בכך ומציתים את הדמיון ורוח העשייה והגילוי. אמונות חדשות צוברות תאוצה, דרכים חדשות מתגלות וזו הזדמנות טובה עבורנו להתחבר לידע גבוה, מתוחכם וחדש אשר יכול לקחת אותנו למצב תודעה גבוה יותר. עם זאת אנחנו לומדים לגלות שלא כל אחד שקורא לעצמו מורה רוחני הוא אכן כזה ולא כל מי שחושב שמצא את האמת האבסולוטית וחווה הארה, אכן נושא את הבשורה. הסקוור לכירון מזכיר לנו שבזמן ובהתגלמות הפיזיים שלנו אנחנו קצת יותר מוגבלים ולא תמיד יכולים לראות את המציאות כפי שהיא באמת, או לחוות את כל הדברים בבת אחת. פה צריך ללמוד קצת צניעות, חמלה ופתיחות לדעות ואמונות של אחרים. השילוב הזה בהחלט יכול לעורר את השד העדתי ולהביא לדיונים ועימותים אידיאולוגיים, פילוסופיים ודתיים, כאשר כל צד בטוח בצדקתו. זהו היבט ה"מחזיר בתשובה שחוזר בשאלה", כלומר הזדמנות לבחון את ה"אמת" שלנו, והאם אנחנו כל כך בטוחים שזו אכן ה"אמת"?

הסמל הסביאני של מעלת הירח החדש הוא: "מנורה הבוערת לנצח משליכה אור על אליל ישן".

כשראיתי את המשפט הזה הדבר הראשון שחשבתי עליו היה אריק איינשטיין, ואיך מותו משקף עבורנו עכשיו את תהליכי השינוי שאנחנו עוברים כחברה, כמדינה וכאנושות. אולם, הסמל הזה גם מראה לנו שהוא שירת אותנו לתקופה מסויימת, אולם כפי שהדברים הם בני חלוף עדיין הכל בשרות האור הנצחי, אור הבריאה. לכן, כיאה למזל קשת, אנחנו יכולים להתבונן עכשיו על הדברים ממעוף הציפור, לראות את התמונה הרחבה יותר ולקבל פרופורציות על דברים ששרתו אותנו בעבר. לפעמים הדברים האלו ישאירו לנו מורשת מסויימת, ולמלא את חיינו בתוכן, אולם בשלב מסויים גם אנחנו צריכים לשחרר את הישן ולבחון כיצד אנחנו מתחדשים ועוברים הלאה. יחד עם כך, אנחנו יכולים לגלות מחדש ידע עתיק וישן, כמו שגילינו מחדש את השירים של אריק איינשטיין, כך זה יכול לקרות גם עם ידע פילוסופי, רעיוני, דתי ורוחני, אולי מתרבויות עתיקות ואבודות, ולהזכיר לנו שכשמשהו עובד הוא יעבוד לנצח, ויש לו חשיבות עבורנו במקום ובזמן שאנחנו נמצאים בו כעת.

newmoonDec3

מרקורי עובר למזל קשת ב- 5 בדצמבר, אחרי שהות ארוכה ונסיגה במזל עקרב. התקופה הזו הביאה רבים לעבודה רגשית עמוקה, אולם עכשיו אנחנו יכולים לצאת קצת מהדרמות הרגשיות ולנסות להבין את החיים ממקום יותר פילוסופי, ללמוד עוד משהו חדש ולעבוד עם מוח ימין, האינטואיטיבי והיצירתי.

מרס עובר למזל מאזניים, בו ישהה תקופה ארוכה בגלל תקופת הנסיגה שלו ב-2014. המעבר יקרה ב- 8 בדצמבר ומרס מצטרף לחבורת הפלנטות אשר נמצאת במזלות הקרדינלים: אוראנוס, פלוטו, יופיטר וונוס. מרס ישאר במזל מאזניים תקופה ארוכה, עד סוף יולי 2014 בגלל תקופת הנסיגה שלו (מרס עובר לנסיגה פעם בשנתיים).

החל מאמצע דצמבר מרס יהיה במולות לאוראנוס ובסקוור לפלוטו, היבטים שיכולים להביא לאלימות ואגרסיביות במקרה הקיצוני. שימו לב במיוחד לסוף חודש דצמבר, זמן שבו ההיבטים יהיו יותר מדוייקים והיצרים והדחפים חזקים יותר. היבטים בין מרס ופלוטו יכולים ללבות את התשוקה בחיינו, גם מבחינה מינית וגם כצורך להשתמש ולבטא את האנרגיה היצירתית שלנו. חשוב לדעת להשתמש באנרגיה הזו בדרכים חיוביות ולא לתת לרגשות, לכעסים ולדחפים אינסטיקטיביים לנהל את חיינו, אלא לשלוט בהם ולנתב אותם בחוכמה. אחרי הכל זה עניין של אנרגיה.

אוראנוס עובר להילוך ישיר יחד עם הירח המלא ב- 17 בדצמבר. החזרה של אוראנוס להילוך ישיר יכולה לתת דחיפה קדימה לרעיונות חברתיים חדשים, לפרוייקטים של פיתוח וטכנולוגיה וגם להוציא החוצה עוד קצת מחאות והפגנות בתחומים שונים, אולם בעיקר על רקע אידיאולוגי. זו כן הזדמנות לקחת את הרעיונות שלנו לגבי התפתחות בחיינו ולהבין כיצד אנחנו יכולים להשתחרר מדברים ואמונות שמנעו מאיתנו ללכת קדימה.  התהליך ילווה במולות של מרס לאוראנוס בימים האלו ובכל החצי השני של החודש ואנחנו יכולים להרגיש קצת יותר את חוסר המנוחה והצורך להתקדם מבלי להסס. זה יכול להוביל אותנו לפעול ללא עכבות אולם חשוב גם לזכור להיות סבלניים לתהליך ולא לדהור קדימה מבלי להתחשב באחרים מסביבנו. התחושה היא שיש מיצוי אישי של תהליך אולם אחרים בחיינו יכולים להפריע קצת בדרך.

הירח המלא נופל הפעם מול המרכז הגלקטי GC, שנמצא ב- 27 מעלות במזל קשת והשמש בצמידות אליו. המרכז הגלקטי נחשב כחור שחור אשר יש הטוענים שהוא השער לידע גבוה. זהו זמן שבו אנחנו יכולים להתחבר לידע הזה, להתכוונן וללמוד על היחסיות של החיים, מה המשמעות של המקום והזמן שבו אנחנו נמצאים ולרפא כל הצמדות שלנו לאמונות שבנינו עליהן את השקפת עולמנו, ע"י הבנה שלכל ידע ולכל "אמת" יש את המקום שלה בעולם.

 

fullmoonDec17

ב- 21 בדצמבר, בדיוק ביום הקצר ביותר בשנה, יום היפוך החורף, עוברת ונוס למצב של עצירה לפני נסיגה, וב- 23 בדצמבר תחל הנסיגה עצמה. ונוס עוברת לנסיגה פעם ב- 18 חודשים למשך 40 יום והפעם הנסיגה כולה תהיה במזל גדי. מעלת העצירה היא 58'28 במזל גדי ומעלת העצירה לפני הילוך ישיר תהיה 33'13 בתאריך 30 בינואר. ב- 2 בפברואר תחזור ונוס להילוך ישיר וב- 5 במרץ תצא מטווח צל הנסיגה לקראת מעברה למזל דלי. ונוס נמצאת במזל גדי למשך 4 חודשים מכיוון שבזמן שהייתה במזל היא תעבור לתהליך של נסיגה למשך 40 יום ולכן תעבור למזל דלי בתחילת חודש מרץ.

ונוס בגדי עוזרת לנו להבין את מערכת הערכים שלנו ביחס לחברה שבה אנחנו חיים. היא מעלה נושאים הקשורים להתנהלות פטריארכלית ביחס למעמדן של נשים ואנחנו נוכל לראות גם נשים חזקות בעמדות מפתח בפוליטיקה העולמית. ההיבטים שונוס יוצרת ליופיטר בסרטן בזמן השהות הארוכה שלה במזל גדי, גם הם מדגישים את הנושא של נשים בפוליטיקה, פטריארכליות מול מטריארכליות. עם הנסיגה של ונוס אנחנו נבחן את מערכת הערכים שלנו מכיוונים אחרים. יכולים לעלות למשל נושאים של אתיקה ומוסר, מה נכון ומה לא נכון במערכות היחסים שלנו, או הבנות לגבי התנהלות שלנו בנושאי כספים ורכוש. הכיוון ההתפתחותי כאן הוא ללמוד להבחין בין מה נכון ומה לא נכון, לא רק בגלל שככה לימדו אותנו או שזה מה שמקובל מבחינה חברתית.

אני  סבורה שכולנו כיום מבינים שיש בעית מוסר קריטית בחברה שבה אנחנו חיים, וכל אחד מאיתנו צריך לעבור את התהליך שלו בפקפוק בתכתיבים החברתיים. גם סאטורן בעקרב ופלוטו בגדי מחזקים את העניין המוסרי ומוציאים לאור את כל הבעיות החברתיות, הפוליטיות הנטועות עמוק במסורת שלנו כדי שנוכל לנקות את הבסיס הרקוב. זה יכול לבוא לידי ביטוי למשל בחוקים חדשים לנישואים, בארץ ובעולם. אנחנו יכולים לבחון את הקשרים שלנו עם אחרים ,תוך כדי חיבור מחודש לצרכים האישיים שלנו, ובדרך להחליט באיזו דרך נכון עבורנו להיות במערכת יחסים. האם מוסד הנישואין כפי שאנחנו מכירים אותו היום עומד בפני משבר או שינוי? יתכן מאוד שכך הדבר.

ונוס בנסיגה בגדי תוביל אותנו לבחינה מחדש של מה נכון עבורנו, כיצד להיות יותר נאמנים לערכים שלנו, לבחון כיצד אנחנו מעריכים את עצמנו ביחס להתניות החבריות והאם שכחנו את החיבור לזהות ולצרכים האישיים שלנו בתוך תהליך של בניית הזהות החברתית שלנו.

גם השמש עוברת לגדי ב- 21 בדצמבר בשעה 19:30 וכמה ימים אחריה יעבור גם מרקורי למזל גדי. כך אנו מסיימים את שנת 2013 עם דגש חזק על המזלות הקרדינלים שיתנו את הטון  הדומיננטי בשנת 2014.

אתם מוזמנים להצטרף אלינו לוובינר אסטרולוגי מיוחד על שנת 2014 – כל הנסיגות, התהליכים, הליקויים ועוד עם האסטרולוגים גלי ליבנה ומיכאל אופק.

venus stationary

 

—————————————————————————————————————————————-

גלי ליבנה ISAR.CAP  היא אסטרולוגית העובדת בגישה של התפתחות הנשמה והמודעות. גלי נותנת ייעוצים אישיים ומלמדת קורסי אסטרולוגיה למתחילים ומתקדמים.  החל משנת 2012 Gali1280x850-106x150היא מכהנת כנציגה הישראלית של ארגון האסטרולוגיה הבינלאומי ISAR  ומנהלת את תכנית ההסמכה של הארגון בארץ.  גלי גם עוסקת במוסיקה שנים רבות, מלמדת קונדליני יוגה ומטפלת בהילינג ופרחי באך בתהליכים אסטרו-הוליסטיים. לאתר של גלי: . www.healingstar11.com

גלי סאט פוראן ליבנה
עקוב אחרי