Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
מבט לשמים – מהלכי הכוכבים בחודש פברואר 2014 / גלי ליבנה | אוראניה אסטרולוגיה

הירח החדש ב- 55'10 מעלות במזל דלי פותח את המחזור ב- 30 בינואר, כשהירח עדיין בפריג'י (קרוב לכדור הארץ). השמש והירח בהיבט סקסטייל (60) לאוראנוס ובקווינקנקס (150) ליופיטר בנסיגה בסרטן. מצד אחד יש לנו הזדמנות להתחבר לידע האינטואיטיבי שלנו, לעצמי הגבוה, ולדלות פתרונות חדשים ורעיונות מתקדמים ויצירתיים. אולם יופיטר בסרטן אומר לדלי חסר הסבלנות שכל רעיון צריך להיות מוטמע בצורה אותנטית אחרת הוא לא יחזיק מעמד. זהו זמן טוב לגלות מחדש את עולם המדיטציה ולהתחבר למקורות הידע האינסופי שהיקטן מציע לנו. זהו גם זמן טוב למצוא חברים חדשים או קבוצת מדיטציה לתרגל איתם או סתם ללכת לאיזו הפגנה (ויהיו כאלו בשפע בחודשים הקרובים).

הסמל הסביאני של הירח החדש הוא "אמן, הרחק מהעולם, מקבל השראה חדשה". הסמל מבטא את כוחו של הירח החדש בדלי, שמסמל אותנו בני האדם כיוצרים שותפים ביקום. היצירתיות שלנו יכולה לפרוח ולהביא איתה כאמור השראה ממקומות רחוקים (חייזרים?) והעצמי הגבוה.

newmoon

בכל חודש פברואר כירון בדגים יהיה בסקסטייל לפלוטו בגדי ומביא איתו את ההזדמנות להתבונן על המגבלות שלנו ולקבל אותן, כמו את הצד הפחות מואר של חיינו. כל דבר שעולה, בין אם הוא קשור למערכת האמונות, למערכות יחסים או פשוט לביטחון העצמי שלנו, הוא בעל פוטנציאל לריפוי דרך קבלה ושחרור.

ב-6 בפברואר מרקורי יעצור לקראת הנסיגה שלו, שתתחיל במזל דגים אולם ברובה תהיה במזל דלי. המעבר בין הדגים לדלי מראה לנו את כוחה של התודעה שלנו ביצירת מציאות על ידי המילה או בכוח המחשבה. זהו תרגול שכמובן דורש אימון ולא מתרחש ביום אחד, אולם התהליך כולו יכול להביא איתו תובנות חדשות ופרספקטיבה ממקום יותר נייטרלי ומנותק רגשית על חיינו. זה טוב לפעמים להיות במקום הזה, לעשות קצת zoom out מכל הדרמות ולבחון מגבוה את ההתנהלות שלנו. זה גם זמן לשיחות מעניינות ברומו של עולם, התחברות עם אנשים חדשים ומרתקים בחייכם והרחבת או שינוי מעגל החברים או הקהילה שלכם.

ב- 15 בפברואר מרקורי בנסיגה נצמד לשמש ועובר לשלב  נוסף בנסיגה באותו היום עם הירח המלא באריה. אנחנו רוצים לחבר בין השכל לבין הלב ולהביא את הידע הגבוה שלנו לידי מימוש בחיינו, להעבירו בפתיחות, מסירות ונתינה לאחרים. שבתאי בסקוור לציר הירח והשמש מזכיר לנו את האחריות שלנו כמנהיגים בקהילה. ממקום אחר זה יכול להעלות שאלות הנוגעות למנהיגות והובלה בקבוצות מסויימות או בחברה ובחינה מחדש של תפקודם ותפקידם של המנהיגים והמובילים. תוך כדי התהליך יכולים לעלות נושאים הקשורים באתיקה ומוסר, אולם חשוב לזכור כי הדרך שלנו לבטא את הייחודיות והיצירתיות שלנו כאינדבידואלים צריכה לשרת א הקהילה ולהגיע עם צניעות ודבקות במשימה.

fullmoon

18 בפברואר הדרקונים של הירח עוברים לציר המזלות מאזנים (ראש דרקון) וטלה (זנב דרקון) וישהו בציר בשנה וחצי הקרובות. הדרקונים של הירח נותנים לנו את הטון הכללי או רוח הדברים שקורים. המעבר לציר טלה מאזנים, שהוא ציר קרדינלי, מוסיף לנו עוד דגש על האיכות היוזמת והפעילה. זהו ציר שמדבר על מחזורי שינוי והתהוות, ומביא איתו צורך בשינוי, התחלות חדשות ומעבר לשלב חדש בחיינו. הציר גם מדבר על האני האינדבידואלי מול האחר שבחיי, ומלמד אותנו לצאת מההפרדות אל האחדות, למצוא את מה שמשותף לנו עם אחרים ועדיין לשמור על הזהות האינדבידואלית והעצמאית שלנו. זהו ציר שילמד אותנו איזון והקשבה, ללמוד להתגמש ולהתפשר, לקבל את האחר מהצד השני, את השכן, מבלי להרגיש צורך להתגונן כל הזמן.

אנחנו נראה את הציר הזה מדגיש מאבקים ואקטיביזם למען מטרות ולעשיית צדק וגם ענייני מלחמה ושלום יהיו על הפרק. עם הציר הזה ומעברו של מרס במאזניים על האופק של המדינה, אולי זו ההדמנות שלנו לפעול למען יחות שלום ולהגיע להסכמים חדשים ופורצי דרך. גם הליקויים של שנת 2014 יהיו עם ציר הדרקונים וידגישו את החשיבות של התהליכים האלו.

עוד ביום הזה השמש עוברת למזל דגים ותהיה גם היא בצמידות לנפטון ואח"כ לכירון בדגים. כל זה מדגיש את המטרה של ראש הדרקון להביא לאחדות ולשלום. הימים האלו יכולים להיות ימים חשובים בתהליכים של חיבור בין אנשים מתרבויות, דעות ואמונות שונות. זהו זמן להתמקד במציאת השלום הפנימי, בהכלה וקבלה של כל הניגודים בתוכנו ומה שמשתקף מחוץ לנו, כדי שנוכל להשתמש באנרגיות האלו להתעלות ולסליחה.

 28 בפברואר מרקורי בעצירה יעבור להילוך ישיר במעלה 18 במזל דלי. הימים של העצירה תמיד מביאים משהו מפתיע איתם ומשחררים את כל הרעיונות החדשים לאויר העולם, במיוחד כשמרקורי נמצא במזל דלי. זהו זמן לפתרונות חדשים ומפתיעים, לרעיונות מתקדמים ואף המצאות חדשות.

מרס במאזניים עוצר לתחילת הנסיגה שלו גם כן ב- 28 בפברואר, במעלה 31'27 במזל מאזניים, בצמידות לראש דרקון ובסקוור לונוס בגדי. שוב יש לנו כאן תהליך שמדגיש את מערכות היחסים שבחיינו, בין עם אוהבים ובין עם אויבים. זה זמן שיכול להדגיש את הצורך שלנו בבחינה מחדש של הדרך שבה אנחנו מבטאים את האנרגיה המינית שלנו, את הכעסים או הדרך שבה אנחנו פועלים. הדברים הללו יכולים להשתקף עבורנו דרך האחר בחיינו, ויש לנו הזדמנות ללמוד להגיע לשלום קודם כל מבפנים ואחר כך מבחוץ.

העבודה על השלום הפנימי עם מרס בנסיגה במאזניים היא תהליך שימשך עד הקיץ, ובמהלכו נוכל לבחון דרכים חדשות להגיע אל האחר, דרכים אחרות להגיע לאיזון והרמוניה פנימיים, תוך ביטוי נכון של הרצונות והכעסים שלנו, מבלי להשליכם על האחר.

מרס יהיה בנסיגה על האופק של מדינת ישראל, וכשליט בית 7, בית האוהבים והאויבים, נוכל לראות גם התקדמות נוספת בתהליך השלום עם הפלסטינים, ואולי אפילו חתימה על הסכם חדש. אולם גם אם לא נחווה זאת כתהליך מדיני פוליטי, נוכל בכל זאת כל אחד לעשות את עבודתו האישית וללמוד לחזק את האחר שמולנו מתוך הבנה שהאחר הוא אנחנו.

מחזור הירח בחודש פברואר 2014:

ירח חדש 30 בינואר 2014, 55'10 מעלות מזל דלי

רבע ראשון מתמלא 6 בפברואר 2014 במזל שור

ירח מלא ב- 15 בפברואר 2014,  12'26 מעלות במזל אריה

רבע שלישי מתרוקן  22 בפברואר במזל קשת

גלי סאט פוראן ליבנה
עקוב אחרי