Deprecated: wpcf7_add_shortcode זה אותרה מאז Contact Form 7 גירסה 4.6! שימוש wpcf7_add_form_tag במקום. in /home/hermetic/public_html/urania.org.il/wp-content/plugins/contact-form-7/includes/functions.php on line 351
אהבה שמש נפטון / מגי אדם | אוראניה אסטרולוגיה

שמש ונפטון הם שני חומרים מלאי אור, יופי, נדיבות, יצירה והשראה. כל שיתוף ביניהם פותח באדם את החזון, את החלום, את האמון באפשרויות האינסופיות הגלומות בחיים. מאיר את האלוהות אשר במעשה הבריאה, בטבע, באדם, ובו עצמו. האדם מבקש לצקת בחייו האישיים או בביטוי היחידני שלו משהו שיש בו מטעם של גדוּלה, מלכותיות, זוהר, שם, נצחיות.

והרבה הרבה הרבה אהבה.

שמש ונפטון, שניהם קשורים באהבה. השמש, שליטת בית 5, קשורה בהתאהבות וברומן. מספרת על אותה התרוממות רוח ואותו אור המציף את לבנו שעה שאנו מתאהבים, אותו סינוור נפלא הצובע את החיים בצבעי כתום וזהב, כצבע השמש. ונפטון? נפטון מהותו אהבה. נפטון, מקור הכל, מספר על חן וחסד ורחמים, על אהבת השם לכל ברואיו. מספר על אהבה שצבעה כצבע המים, המים שאין בהם צבע וכל הצבעים כולם משתקפים בהם… מספר על אהבה ללא תנאי, שהיא כמו הגשם והטל הניתנים לכל ללא אבחנה והבדלה. נפטון מהותו אהבה.

וכך כל הקשרים בין שמש לנפטון במפה פותחים את האדם להכלה וקבלה ויכולת עצומה לאהוב. זוית הרמונית, דיסהרמונית או צמידות – כל קשרי שמש-נפטון פותחים את האדם לאהוב. אהבת אֵם ואהבת רֵע, אהבת החי והטבע – ואהבה רומנטית. אנשים היודעים לאהוב אהבה שאין בה התניות, אין לה זמן מוקצב, אין בה תוכניות או כוונות. אהבה עד שכחה עצמית.

ולא רק שהם יודעים להיסחף באהבה – הם גם יודעים לעורר אהבה. יש בהם המתיקות וכוח המשיכה ונקל להתאהב בהם. יש בהם החן, הקסם והפיתוי, והיכולת לעורר באחרים רגש ענוג ומשיכה בלתי מוסברת.

הנה כי כן, הצדדים היפים אשר בחיבורי שמש-נפטון הם מובנים ובהירים ונותנים את הטעם בחיינו. מעוררים אותנו לחפש אחר מלאוּת וסיפוק הנפש. דוחפים אותנו להתבטא באמנות וביופי, מציעים לנו להתחבר אל משהו עדין ונעלה ואחֵר. מזכירים יופי ותום שלא מן העולם הזה.

אבל בנפטון יש גם את הצד האפל, המאיים, המפורר והממית שלו, ובשמש יש גם את הצד היהיר, האנוכי והשׂורף שלה. נפטון הוא גן העדן ונפטון הוא הגיהינום. והשמש היא אנחנו, עם האגו חסר המידה שלנו. חיבורים ביניהם אינם תמיד כה יפים ועדינים כמו שהיינו רוצים לחשוב, באהבה ובכלל.

נפטון יוצר מסך עשן, השמש מסנוורת. כשהם מקושרים ביניהם קשה לאדם לראות דברים בצלילות, ובעיקר קשה לראות בצלילות אדם אהוב. יש נטייה לראות באהוב או באהובה דמות גואלת, מושיעה, נעלה, אַל-טעותית וכולה כוונות טובות. יש באדם נטייה לפתח הערצה טוטלית, נטולת ביקורת וסלחנות גורפת. והערצה זו מעמיסה מאד על האחר. רוב האנשים מתקשים לעמוד בקריטריונים גבוהים אלה, ובטח שלא לאורך זמן.

ויש ולא הצורך בהאדרת האהוב מנחה את האדם אלא הצמא הנפטוני, הצורך הנפטוני בכיסופים וגעגוע, שמקורו הראשון הוא כיסופים להֶארה, אך הוא מיתרגם הרבה פעמים לאהבה אנושה לאדם אחר. האדם מושך אל חייו אהבה בלתי מושגת, סודית, אסורה או רחוקה, כזו השומרת על הילת הקשר אך אינה מעמידה אותו במבחן החיים. נמצא בקשר הבנוי כולו על המתנה וגעגועים ורגש מופלא, הנשמרים באין מפריע כל עוד האהבה אינה מוגשמת, כל עוד אינה מגיעה לשלב הזה של רגילוּת וביטחון. ההמתנה ליום בו תתגשם ממלאת את האדם פי כמה יותר מאשר מימוש הקשר בפועל.

ואם כן נמצא האדם בקשר רגיל ויציב שאין בו דרמה וגעגועים וסודות – עלול הוא לחוש כי משהו מרכזי מאד חסר בקשר שלו ואינו יודע על מה ולמה, מהו אותו הדבר שחסר שם.

זה הקסם שחסר. הכמיהה חסרה. וחוסר זה עלול להיות לפעמים כל כך חזק עד כי האדם יסַכן את אותו קשר טוב הקיים בחייו ויימשך אל משהו מתעתע או בלתי אפשרי, ובלבד לחוש שוב את אותה הסחיפה המתוקה.

*

הקושי הזה לראות את האהוב או האהובה במידתם הנכונה יש בו המון יופי בעיני. אין זה נכון לאֵם לאהוב את בנה כאילו היה כל ילד אחר, ונכון הרבה יותר לאהוב את בן או בת הזוג כמות שהם, להכיל ולקבל אותם על הטוב והרע שבהם, ולא להתעסק כל היום בפגמים וחסרונות. מוטב פי כמה להאדיר את האהוב מאשר להקטינו. כל-כולה של אהבה היא היכולת המיוחדת הזו, לראות את הנסיכוּת הנחבאת בצפרדעים שלנו ולהביאה ולמושכה החוצה אל האור. אין רע באהבה שיש בה אמון באהוב, ואין כל רע בכך שהיא מביאה לנו תחושת גאולה ומלאוּת וסיפוק – זה מקומה של האהבה בחיינו.

כל זה נפלא ונכון כל עוד אין הקשר מתפתח לתלות וכל עוד אינו הופך להיות המשמעות היחידה בחיינו. השִכחה העצמית הכרוכה באהבה של שמש-נפטון יש בה המון יופי, אך בסופו של דבר כל אחד ואחת מאיתנו צריכים לפתח את השמש שלנו בעצמנו, ולא לתלות את מכלול קיומנו באדם אחר.

ולא רק זאת, אלא שבמקרים קיצוניים וקשים באמת הרי שהסינוור של השמש כשהוא מעורב בעמימות של נפטון, עלול להוביל לקשר מזיק ממש. קשר עם בן זוג מתעלל או מנצל, מפתה וּמרמה, והיחסים עלולים להפוך לבליל של הונאה, קורבנות, כאב וגלות, השׂוחים באשליות ופחדי נטישה סמיכים. תחושת חוסר האונים, החרדות והפחדים אשר בנפטון עלולה להתפתח סביב גורמים רבים, ולעיתים זה יהיה סביב זוגיות מאכזבת ופוגעת או רומן שווא המתגלה כאשליה ואהבה המרוקנת את החיים במקום למלא אותם.

ויש מקרים אחרים. יש לעיתים וקשרי נפטון-שמש יתבטאו באהבה עצמית. אדם המאוהב דווקא בעצמו ומנצל למטרות אנוכיות את כוח המשיכה וכוח הפיתוי אשר בו. אדם שהכל אוהבים אותו ומוקסמים ממנו אך הוא אינו אוהב איש. מתנהג כאילו אוהב, אומר את המילים הנכונות, משפיע את הקסם שלו – וכל אותה העת יודע בלבו כי מטרתו היא רעה ולא טובה.

יש להדגיש כי מקרים קיצוניים אלה של קורבנות ואנוכיות הם היוצאים מן הכלל, ולא הכלל. ברוב הפעמים אנשים עם קשרי שמש-נפטון במפה יהיו בעלי יכולת עצומה לאהוב, גם לעורר אהבה בחזרה. מביאים חן ועדינות, חסד ורכות, מלאי השראה ומעניקים השראה. ולא רק שהם יודעים לאהוב מכל הלב והנשמה, יש בהם היכולת המיוחדת הזו להפעים את הלב באמצעות יכולת משחק מרגשת, מוסיקה הנושאת אותנו על כנפיה, בלט מלאכי, שירה ענוגה, פסל או ציור מעוררי התפעלות… היצירתיות הרבה אשר בקשרי שמש-נפטון מעשירה את העולם ביצירות העוצרות את מירוץ החיים האפרורי ונוטלות אותנו לרגעים אל עולם אחר. מזכירות לנו את קיומו של עולם אחר.

וזהו תפקידו הראשון של נפטון בחיינו. השמש מסמלת אותנו, נפטון מסמל את האלוהות. קשרי שמש-נפטון במפה מאפשרים לנו לשוב ולהיות חלק מן האחדות, חלק מן המקור. לשוב ולחוות את האלוהי בלבנו ובכל אשר מסביבנו, ובלבד שנוותר על הפחד. ובלבד שנַתמיר אותו באמונה ואהבה.

מגי אדם