הקיץ של 2013 יזכיר לנו את זה של 2011 עם כמה הבדלים משמעותיים: ב-2011 הייתה הרבה תקווה, הצעירים בנו אוהלים וחגגו לתוך הלילה את התקווה החדשה. קיץ 2013 יביא עמו את הזעם, הייאוש והרצון לעתיד טוב יותר של שכבות אוכלוסיה אחרות לגמרי. אלה שבאמת אין להם הם אלו שיובילו את המחאה. אלו שיהיו הפנים שלה יהיו אנשים באמצע החיים שפשוט נרמסו תחת ההתנהלות הכלכלית של המדינה ולא מבינים איך זה קרה להם, או למה. יש סיכוי מאוד גבוה למשבר כלכלי, כזה שמזכיר את משבר מניות הבנקים משנת 1983.

מרקורי בנסיגה במזל סרטן  

מזל סרטן הוא המזל שמייצג יותר מכולם את המסה הקולקטיבית. הרוח הנושבת של הכלל מסומלת יותר מכל על ידי הסרטן שיכול לחיות גם במים, גם ביבשה והתנועה שלו היא לצדדים. מזל סרטן הוא המזל שמייצג את המשפחה, במיוחד את אלו שזקוקים לטיפול בתוך המשפחה: הצעירים ביותר והמבוגרים ביותר. מזל סרטן מייצג את האמונות הרווחות הכלליות בתוך מדינה, או משפחה, האגדות שכולם מספרים לילדים כדי שהם ידעו מאיפה הם הגיעו. כאשר מרקורי נמצא בנסיגה במזל הזה, באופן קולקטיבי אנחנו מפקפקים בהרבה מהאמיתות עליהן חונכנו, במקרה הנוכחי הזה אני מניחה שכל הנושא של שירות צבאי, בטחון המדינה והפטריוטיות עליה חונכנו יראו פתאום אחרת. אנשים רבים ישאלו את עצמם למה צריך להשקיע כל כך הרבה בהגנה על הבית (מזל סרטן) והקיטוב בין אלו שידרשו להגן בדרך חדשה לבין אלו שמאמינים בדרך הישנה רק יעמיק.

באופן אישי, כל אחד ואחת יעברו אפיזודה בה הם יגלו שהסיפורים שסיפרו להם על המשפחה שלהם הם רק סיפורים. המשא האישי שכל אחד ואחת לוקחים איתם מהבית כולל בתוכו מטען של זיכרונות נעימים ותומכים ומטען של צורך להיות חלק מהשבט ממנו הם באו. כשמרקורי נמצא בנסיגה במזל סרטן זה הזמן להתרחק קצת מהסיפורים הקבועים ולראות אם יש בהם אמת שרלוונטית גם כיום. עם המעבר הזה אנחנו נראה בחינה מחודשת של התא המשפחתי לדורותיו אצל רבים.

התאריכים של נסיגת מרקורי במזל סרטן: 26 ליוני 2013 – 20 ליולי 2013

יופיטר במזל לסרטן

בזמן שמרקורי יהיה בנסיגה, יופיטר נכנס למזל סרטן למשך השנה הקרובה (עד יולי 2014). יופיטר נחשב במסורת של האסטרולוגיה הקלאסית כנעלה בסרטן. האנרגיה של המסה הרחבה, המקום שבו אפשר להתפשט ולהתרחב לכל הכיוונים נוח ליופיטר, אבל השאלה היא מה זה יעשה לכולנו?

יופיטר ירחיב את הרצון אצל רבים לבית משל עצמם, בית יפה, גדול ונוח, ויכול להוביל להגזמה שדווקא היא זו שתביא רבים להוצאות שמעבר ליכולות שלהם. יופיטר בסרטן לא אוהב שאומרים לו שאי אפשר, לא אוהב שאומרים לו שאין, לא אוהב שמכריחים אותו להצטמצם בשם איזו רפורמה שאולי כן ואולי לא תצא לדרך אי פעם. ההכרח שהממשלה מבקשת מהאזרחים לחיות בצמצום פשוט לא מתאים ליופיטר בסרטן (לא כאן, לא באירופה, לא בשום מקום) ואנחנו נראה הרבה מאוד כעס וחוסר יכולת לעמוד בתקציבים מועטים דווקא עכשיו.

יופיטר משולש (1)

במהלך חודש אוגוסט יופיטר יהיה במשולש אתגרי עם אוראנוס ופלוטו. הזווית המרובעת בין אוראנוס לפלוטו נמצאת עימנו כבר שנתיים, ואחראית לכל המהפכות והשינויים המתרחשים במיוחד בעולם הערבי, אבל גם בכל שאר העולם. הזווית הזו תישאר עמנו לעוד שנה בערך ובמהלך חודש אוגוסט, יופיטר, כוכב השפע, ההזדמנויות, מרחיב האופקים, המאמין, מצטרף לחגיגה. יופיטר יהיה במשולש טי סקוור עם אוראנוס ופלוטו, ובאותו הזמן במשולש הרמוני עם נפטון ושבתאי במזלות המים. עם יופיטר שעוזר למהפכות אנחנו נראה, שוב, את הדיון על דת מול הצורך במהפכה, מהפכות על רקע דתי בהרבה מקומות או להפך, עזיבה המונית של הדת אל כיוון של מהפכות אידיאולוגיות אחרות. המאמינים, או נכון יותר, המאמינות רוצות משהו אחר ממה שהן מקבלות כרגע, והן יובילו מהפכה בצורה שבה הדת מתנהלת ומנהלת.

בנוסף להתרופפות הממסד הדתי, גם השלטון החילוני עובר משברים. אחד הדברים ששילוב פלנטרי כזה יכול להביא איתו הוא דגש על השבט המקורי. למה הכוונה? לפני שהוגדרו מדינות עם גבולות טריטוריאליים, היו שבטים שונים כאשר לכל אחד היה את השטח שלו. אנחנו יכולים לראות במהלך הקיץ איך רבים דורשים לחזור למצב של השבטים המקוריים תוך ויתור על המדינות הריבוניות כפי שהם היום. כשיופיטר בסרטן מרחיב את ערכי המסורת, המשפחה והשבט ממנו כל אחד הגיע, לפני שקראו למקומות מסוימים מדינות.

שבתאי בהילוך ישיר במזל עקרב

בתחילת יולי שבתאי יחזור להילוך ישיר במזל עקרב. אם יש משהו שמסמל את השינויים הגלובליים הקשורים למשאבים (משאבי טבע, משאבי כוח עבודה, תוצרי עבודה ועוד) זה שבתאי בעקרב. ישנם דיונים סוערים כאן בארץ ובכל העולם גם כן, לגבי איך מחלקים את הקופה המשותפת בין כולם, מי צריך לשלם יותר, החלשים או החזקים? והשאלה החדשה והמודרנית יותר היא מי לעזאזל מנהל את הקופה הזו ואיך הם לוקחים את ההחלטות שלהם.

הפעם האחרונה ששבתאי היה בנקודה הזו בהילוך ישיר הייתה ב-1983, כאשר משבר מניות הבנקים התפרץ. גם בפעם הזו  נראה שנאלץ לשלם מחיר על טעויות שנעשו בכל השנים האחרונות, כאשר כרגע נראה שהמשבר יהיה שוב סביב נושא של מחיקת חובות, קרנות הפנסיה ושוב, ניהול כושל של אלו שאחראים על הכסף של כולם.

התקווה היא שהפעם, בניגוד לשנה וחצי האחרונות בהם כל כך הרבה כסף התאדה לו באוויר ואף אחד לא שילם על כך את המחיר, אף בכיר לא פוטר ממשרתו, אף טייקון לא מכר את ביתו, ואף עורך דין שעזר להם להונות את כולנו לא הלך לכלא – הפעם יש סיכוי להתנהלות אחרת, כזו שמערבת את מערכת המשפט,ואפילו הגשת  כתבי אישום בגין עבירות הונאה.

הירח המלא ב-21 לאוגוסט במזל אריה, בצמידות למרס של מדינת ישראל:

ירח מלא אוגוסט 2013 (1)

 בסוף אוגוסט, הירח המלא של אריה – דלי, נמצא בדיוק על מרס במפת הלידה של מדינת ישראל. כדי לראות מה יכולות להיות ההשלכות, שוב נתבונן מה קרה בהיסטוריה, בפעמים הקודמות שהיה ירח מלא על הנקודה הזו:

21.8.1956 – שרשרת האירועים שהובילה למבצע קדש החלה. ההבדל בין עכשיו לאז, הוא שב-1956 פלוטו היה צמוד לשמש במעלה 28 אריה, והוא זה שדחף למלחמה, הפעם אין את הדחיפה הזו.

21.8.1975 – לא היו אירועים חריגים שנרשמו

21.8.1994 – הירח המלא הזה היה במזל מאזניים עם ונוס צמודה לאופק ועזר מאוד להביא את הסכם השלום עם ירדן שנחתם שלושה חודשים לאחר מכן.

הפעם יש לנו פעמיים מרס: גם השמש בזמן הירח המלא צמודה למרס, וגם מרס במעברים צמוד ל-MC של מפת הלידה של המדינה. אז מאבקים בטוח יהיו, השאלה מול מי. קשה לי לראות את המפה הזו מובילה למלחמה, יותר קל לי לראות איתה את חוסר היציבות השלטונית גם אצלנו וגם אצל שכנינו. חוסר יציבות שיכול להוביל להתפתחויות מפתיעות.

חודש ספטמבר הוא חודש יחסית רגוע, ולתוך הסתיו של 2013, יש יותר תמיכה אנרגטית בבנייה והידברות מאשר של מאבקים, שחיתויות וכיוצא בזה.

מעין מדזיני

אסטרולוגית ב עוד על מעין
מעין היא אסטרולוגית שנים רבות ועוסקת באסטרולוגיה מערבית עם דגש על אסטרולוגיה של התפתחות הנשמה. היא מתמחה בייעוץ זוגי, משפחתי, כלכלי וגם לעסקים (מתי להתרחב, מתי להשקיע, מתי לא ועוד). בנוסף, היא מלמדת קורסים באסטרולוגיה למתחילים ולמתקדמים באווירה תומכת, עם דגש על שיפור החשיבה האסטרולוגית ומתן כלים לקריאת מפה אסטרולוגית שלמה. לאתר של מעין: www.yourday.co.il