עונת האביב של שנת 2013 מתחילה בסימן ההיבט המרובע בין אוראנוס ופלוטו, שתי פלנטות המאיצות את תהליכי ההתפתחות הגלובליים ודורשות מאתנו לשחרר את הישן ולהתחבר לקדמה ולרעיונות חדשים. מהפכות מציפות את העולם כבר כמה שנים, אולם הדברים עדיין בתהליכים של פרידה מהישן ולפני ההתהוות המבוססת של החדש, לכן צפויות לנו עוד שנים של חוסר ביטחון ויציבות בתחומים שונים ביחד עם ההיבטים הנוספים של שתי הפלנטות.

בנוסף, עונת הליקויים של חודשים אפריל מאי מתרחשת גם היא עם המפגש הנוסף בין אוראנוס ופלוטו, ומעצימה את הרצון להתקדם הלאה ולהשאיר את העבר מאחור. נראה שעוד אירועים ומהפכים היסטוריים קרבים ובאים, בין אם בתחום המדיני/פוליטי (גדי) ובין אם בהמצאות וגילויים חדשים (אוראנוס בטלה). ההיבט המרובע בין פלוטו ואוראנוס יהיה כבר שוב מדויק עד הליקוי השלישי והאחרון בעונה ומזכיר לנו את התהליכים האינטנסיביים שאנחנו עוברים באופן אישי ו/או קולקטיבי. ההיסטוריה משתנה לנגד עיננו וזה בדיוק הזמן לשאול את עצמנו מה אנחנו רוצים לעשות אחרת, היכן אנחנו רוצים להשתחרר מהמורשת המשפחתית והחברתית שלנו ולהמשיך קדימה עם רעיונות חדשים ומתקדמים, ועם דרכים חדשות לחיות על פני כדור הארץ. לאורך ההיסטוריה המפגשים בין פלוטו ואוראנוס תמיד הביאו איתם פריצות דרך, מהפכות היסטוריות והמצאות ששינו את חיינו על פני הכדור. הכי חשוב עבורנו, במיוחד אם השילוב הזה מפעיל פלנטה או נקודה במפתכם האישית, להבין את רוח התקופה ולא לנסות להתנגד לשינויים שבחלק מהמקרים יתרחשו בין אם נרצה או לא נרצה.

פלוטו עובר לנסיגה ב-12 באפריל ב- 35'11 מעלות גדי ויהיה בנסיגה עד ה-21 בספטמבר. מעלת החזרה שלו תהיה 59'8 גדי. התהליך של נסיגת פלוטו מביא אותנו להתבוננות עמוקה בתהליכים חברתיים, מה צריך לנקות ולשחרר, גם ברמה אישית וגם ברמה גלובלית. חשוב תמיד לזכור שעם פלוטו, הפלנטה שמסמלת את הצורך שלנו בהתפתחות ובמעבר לשלב הבא, הדברים לא קורים ביום אחד. השינויים הפלוטונים מתרחשים דרך הגוף הרגשי והאיטיות שבה הוא נע וגם תהליכי הנסיגה שלו ארוכים יחסית ומשקפים את התהליכים האלו.

הנסיגות של פלוטו הן תמיד זמן טוב לבחון את תהליך ההתפתחות של עצמנו, לבחון האם אנחנו מתנגדים לתהליך הטרנספורמטיבי, בכל רמה שלא יהיה, או אם אנחנו יודעים לשחרר, גם ברמה לא תמיד מודעת, את מה שצריך. ההילוך האיטי של פלוטו מביא איתו לפעמים את האשליה שהוא לא משפיע עלינו אישית. אולם פלוטו הוא אבן היסוד של תהליכי ההתפתחות שלנו כאינדיבידואלים, מכיוון שכל אחד מאתנו הוא חלק חשוב המניע את תהליכי ההתפתחות הגלובליים. לכן מומלץ לשים לב היכן הוא משפיע במפה האישית שלכם.

 עונת הליקויים של 2013 מתחילה עם ליקוי ירח חלקי ב – 25 באפריל בציר שור (ירח) עקרב (שמש), עם ונוס ומרס בשור בצמידות לשמש וסאטורן בעקרב על הירח. נוצר  דגש חזק על ציר המזלות שור/עקרב והליקוי יכול להעלות נושאים הקשורים לרכוש אישי ורכוש משותף, עניינים פיננסיים יכולים לקבל תפנית, וסביר להניח שהבורסה לא תהיה יציבה כל כך בימים אלו ובאופן כללי הכלכלה עם הליקויים בציר שור/עקרב תמיד נמצאת על הפרק ויכולים להגיע מהפכים בתחום. כמו כן השילוב של מרס/ונוס בשור במולות לסאטורן יכול לאותת על צורך להגן ולהילחם על גבולות, והאיומים הנוכחיים של צפון קוריאה למשל, לגבי שימוש בנשק גרעיני, מתאימים לרוח החתימה האסטרולוגית הזו.

ברמה האישית זוהי הזדמנות לבחון את הפעולות והמניעים שלנו. לכל פעולה שנעשה יש תחושה שנדרשים מאתנו כוחות גדולים וחוסן נפשי. אולי נרגיש שאנחנו צריכים להילחם בסמכויות או באחראיים עלינו, או שבתור מנהיגים, הורים או מנהלים גם אנחנו נרגיש את הצורך לאזור אומץ וללכת עם האמת הפנימית שלנו. זוהי שעת מבחן, מכיוון שאם המניעים שלנו לא נקיים אנחנו יכולים להביא לתוצאות שליליות שיהפכו את הכף עבורנו. לכן חשוב לבחון מה המעורבות הרגשית שלנו,  כמה רחוק אנחנו מוכנים ללכת וכמה סבלנות וכוח סבל יש לנו בשביל לעבור את הדרך. עם סאטורן בעקרב אנחנו תמיד נתקל בחוויות המחזירות אותנו לקרקע ודורשות מאתנו יושרה ואתיקה פנימיות, אולם יתכן כי גם אנחנו בדרך שלנו נתקל באלו שרוצים להתקיל  או לרמות אותנו וחשוב לזכור לשמור, ואם צריך גם להילחם על מערכת הערכים האישית שלנו.

עוד נושא שיכול לעלות ברמות שונות הוא מיניות, ברמה אישית או ברמה גלובלית, כמו למשל שערוריות מין למיניהן יכולות להמשיך לצוץ, במיוחד עם המולות של מרס/ונוס לסאטורן העניינים בהחלט יכולים להיות מעניינים… הדברים יכולים להיות קשורים גם לבכירים במדינה או בממשלה (כספים ומין הם תמיד נושאים טובים לשערוריות) או ברמה אחרת לכל דמות סמכות בחייכם שעוברת את הגבול ופועלת בצורה לא אתית ומנצלת. לצערנו, השילוב של ציר עקרב שור עם הליקוי ומולות מרס סאטורן יכולים לעורר גם אלימות ברמות שונות, והחוויה האישית שלנו מועצמת כמובן אם הליקוי משפיע על פלנטה או נקודה במפה שלנו, בצמידות מולות או סקוור.

מבחינת הטבע – סביב הליקוי הזה וליקוי החמה הבא אחריו במאי, שיהיה גם בשור, יש יותר סיכוי לפעילות גיאופיזיקלית מוגברת, כלומר רעידות אדמה ופעילות של הרי געש.

eclipseapril13

 ליקוי החמה הטבעתי ב-10 במאי במזל שור מתרחש בצמידות למרקורי ומרס עם סטליום חזק במזל שור ויהיה מדויק בשעה 3:28 לפנות בוקר שעון ישראל. הליקוי עצמו יראה מעל האוקיאנוס הפאסיפיק ואוסטרליה.

ליקויי חמה תמיד פותחים לנו דלת לשינויים עמוקים בחיינו, להתחלות חדשות והפעם במזל שור אנחנו יכולים להתחיל מחזור חדש בכל מה שנוגע למשאבים שלנו, למערכת היחסים עם הגוף שלנו ובכלל עם העולם הפיזי ולעבוד על דרכים חדשות ללמוד לחיות עם תחושת סיפוק עצמי ויכולת ליצור ולברוא בעצמנו את עולם החומר.

זוהי גם קריאה להתחבר למימד הפיזי ולאדמה, לעבוד על הקרקוע והקשר שלנו עם עולם הצומח. חשוב עבורנו להתנתק מהמחשבים ולצאת החוצה יחפים להליכה על האדמה, לאכול ירקות ופירות שנקטפו טריים היישר מן האדמה ולכבד, לברך ולהודות על השפע שיש בחיינו.

הליקוי מתרחש במולות לליקוי הקודם שהיה בנובמבר במזל עקרב ויהיה באורב של 4 מעלות מהשמש וראש דרקון של מדינת ישראל, מול כירון בעקרב ובסקוור לפלוטו וסאטורן. סביר להניח שכפי שהליקוי הקודם הפעיל את המצב הביטחוני גם כאן נראה איזושהי התעוררות בנושאי הגבולות, הכלכלה והמשאבים של מדינת ישראל, במיוחד כאשר הליקויים במזלות ובמעלות האלו נראו בעבר עם הכרזת האו"ם על מדינת ישראל, הקמת המדינה (הוקמה תחת השפעת ליקוי דומה) ואח"כ עם חתימת הסכמי אוסלו (הליקוי היה ב- 10 במאי 1994 באותן מעלות במזל שור).

הנוכחות של מרס על ראש דרקון של ישראל ובסקוור לפלוטו סאטורן בזמן הליקוי מגביר את האפשרות להשפעות מרסיאליות על המדינה, ובאופן סימבולי גם יכול לבטא צורך להגן על גבולות או כיבוש של שטחים נוספים למשל.

solareclipsemay

הליקוי האחרון בעונה הזו הוא ליקוי הירח ב- 25 במאי בשעה 7:25 בבוקר שעון ישראל. הליקוי עצמו יהיה ב-08'04 מעלות קשת(ירח) תאומים (שמש) ונפטון  בהיבט סקוור אליהם מדגים. באותו היום יש גם סטליום עם ונוס ומרקורי בצמידות מדויקת בתאומים ויופיטר גם הוא לידם. מה שעוד הופך את הליקוי הזה לעוצמתי יותר הוא שיש סופר ירח, כלומר הירח נמצא יותר קרוב לכדור הארץ (פריג'י) ולכן ההשפעה שלו עלינו גבוהה יותר.

הדגש החזק על המזלות המשתנים ובמיוחד על תאומים/קשת מביא אותנו לבחון את הידע שלנו, יחסית למה שאנחנו חושבים שהוא האמת. אנחנו בוחנים את הידע שלנו  ואת הדרך שבה אנחנו מעבירים אותו הלאה. התאומים רוצה ללמוד והקשת רוצה לחוות ולכן חשוב עבורנו לבחון היכן אנחנו נשארים בצד של החשיבה והיכן אנחנו עוברים את החוויה האמיתית.  הסקוור של נפטון יכול להציע לנו את החוויה האולטימטיבית של החיים לפי מה שנכון, ועם מרקורי ויופיטר, שליטי הליקוי בצמידות לוונוס מוצע לנו חיבור אל מרכז הלב. ללמוד דרך החוויה ולשלב תכנים ורעיונות שונים לתוך משהו אחד גדול. כל מה שאינו נחוץ מבחינת הידע, הרעיונות והאמונות שלנו יכול לעבור שינוי וגם תכנים חדשים יכולים להגיע דרך החוויה האותנטית שלנו, שנצטרך לתרגם אותה למילים ולחוויות יומיומיות.

lunar eclipsemay

ב-7 ביוני נפטון עובר לנסיגה במזל דגים במעלה 22'5 בדיוק בטריין לסאטורן בעקרב, הנמצא גם הוא בנסיגה. נפטון בדגים לוקח אותנו למסע אל מעבר לזמן ומקום ומביא איתו את האמת האוניברסלית כפי שהיא, ללא ההשלכות, הציפיות והתקוות שלנו ממנה. האמת היא אחת וכל הדרכים יובילו אותנו לבסוף אליה. הוא גם מציע לנו להתחבר לאלמנטים, לטבע ולעשות שלום עם החיים והקיום. בזמן הנסיגה של נפטון אנחנו נבחן את הדרך שלנו במימד הרוחני של החיים וכיצד אנחנו באמת מקבלים, בלי תנאים, את כל מה שקורה מסביבנו.

ההיבט אל סאטורן בעקרב יכול לעזור לריפוי של טראומות מן העבר, הקרוב או הרחוק, לקבלה, הבנה והכלה של הפצעים, הפחדים, הכאבים והמגבלות שמלווים אותנו כל הזמן ויכולים לחסום אותנו מלממש את הדרך שהנשמה שלנו בחרה בחיים האלו. אם ניקח את העקרונות הנפטוניים ונתחבר אליהם גם כאשר קשה או כואב, הריפוי יקרה עם הסליחה לעצמנו וההבנה שכל מה שקרה הוא חלק מן המכלול היותר גדול, שלא תמיד אנחנו מסוגלים להבין ולתפוס אותו במובנים ובהגדרות של זמן ומקום.

ב- 21 ביוני זהו יום ההיפוך של הקיץ, היום שבו השמש נכנסת למזל סרטן והפעם הכניסה שלה מלווה ביצירת משולש גדול עם נפטון בדגים וסאטורן בעקרב.

ב- 26 ביוני יופיטר עובר למזל סרטן למשך כשנה (עד יולי 2014) ומתחיל להתהוות משולש גדול בין יופיטר, סאטורן ונפטון שיהיה בשיאו בחודש יולי 2013- ועל כך במגזין הבא…

 זמני ירח חדש בחודשים  אפריל, מאי, יוני 2013:

10 באפריל 2013 ב- 40'20 מעלות מזל טלה

10 במאי 2013 ב- 31'19 מעלות מזל שור – ליקוי חמה טבעתי

8 ביוני 2013 ב- 18 מעלות מזל תאומים

זמני ירח מלא בחודשים אפריל, מאי, יוני 2013:

25 באפריל 2013 ב- 45'5 מעלות מזל עקרב – ליקוי ירח

25 במאי 2013 ב- 08'4 מעלות מזל קשת – ליקוי ירח

23 ביוני 2013 ב- 09'2 מעלות מזל גדי

*** חשוב לזכור כי לכל חתימה אסטרולוגית יכולות להיות כמה דרכי ביטוי שונות, ולכן כל הכתוב כאן מהווה המלצה כללית ולא אישית.

עקוב אחרי

גלי סאט פוראן ליבנה

אסטרולוגית ב Healing Star Astrology
גלי סאט פוראן ליבנה, ISAR.CAPהיא אסטרולוגית העובדת בגישה של התפתחות הנשמה והמודעות. בנוסף ליעוצים אישיים, גלי גם מלמדת קורסי אסטרולוגיה למתחילים ומתקדמים ומרצה בכנסים בארץ ובחו"ל.החל משנת 2012 היא מכהנת כנציגה הישראלית של ארגון האסטרולוגיה הבינלאומי ISARומנהלת את תכנית ההסמכה של הארגון בארץ.
עקוב אחרי