החודש אנחנו נפרדים לאט לאט מהצמידות של סאטורן וראש דרקון, אולם עדיין השניים קרובים ובזמן ליקוי החמה ב-3 בנובמבר השפעתו של סאטורן תהיה מורגשת. הצמידות הזו הביאה איתה תחושה עזיבה של נשמות רבות את כדור הארץ בדרך לא קלה, כמו גם הבנה מפוכחת יותר של המציאות בה אנחנו חיים. המציאות הזו לעיתים קשה לעיכול, כואבת ומכריחה אותנו להכנס לפינות אפלות בנבכי נשמתנו לחשבון נפש קטן והכרחי. זה משפיע על מצב הרוח הכללי אבל ישפיע עליכם במיוחד אם זה נופל על נקודות רגישות במפה האישית שלכם.

הירח פותח את מחזורו החדש ב- 5 באוקטובר במזל מאזניים, עם מולות לאוראנוס בטלה וסקוור לפלוטו, ומדגיש את מערכות היחסים בחיינו. מצד אחד זוהי הזדמנות להתחלה חדשה ומהצד השני יכול להתעורר צורך בתוך מערכת יחסים קיימת להתקדם הלאה ולהתנתק מדפוסים ישנים. אם שני בני הזוג לא יוכלו לעשות את העבודה יחדיו יכול להווצר הרבה מתח ולחץ, אשר במקרים מסויימים יכול להוביל לפרידות. נצלו את האנרגיה הזו כדי לחדש ולרענן את הקשרים בחייכם, למצוא דרכים חדשות לתקשר ולבטא את הייחודיות של כל אחד מבני הזוג בתוך הקשר עצמו.

ליקוי ירח 19 באוקטובר 2013 שעה 2:38 לפנות בוקר 45'25 מעלות טלה

הסמל הסביאני לליקוי הוא: "אדם אשר מתפוצץ מרוב שפע של מה שיש לו לתת". ביחד עם הסקוור של הליקוי ליופיטר בסרטן אנחנו יכולים להתחבר בזמן הזה לשפע בחיינו. יש לנו הרבה מה לתת לאחרים ולכן הגיע הזמן להפיץ את הידע והשפע אל העולם. עוד יכול הליקוי להביא עניינים הנוגעים ליצירת המרחב האינדבידואלי בתוך מערכות יחסים וביטוי ה"אני מאמין" האישי של כל צד בקשר. לכן כדאי להשאר קשובים לבני הזוג שלכם אולם גם לעצמכם ולתת מרחב של חופש ויצירה לכל אחד מהצדדים.

ציר הליקויים מתחיל לעבור למזלות טלה ומאזניים עם מעבר הדרקונים של הירח למזלות אלו, אולם בליקוי הזה והבאים אחריו עדיין נרגיש גם את ציר עקרב/שור בחיינו.  השילוב של שניהם מביא איתו דגש רב על עבודה עם מערכות יחסים, זוגיות, מיניות ומשאבים.

lunareclipseoct18

מרקורי בנסיגה 23 באוקטובר עד 11 בנובמבר 2013, מעלות הנסיגה:  22'18 עד 29'2 במזל עקרב

זו הנסיגה האחרונה של מרקורי לשנת 2013. הנסיגה כולה תהיה במזל עקרב, ותסגור מעגל לשנה הזו עם הנסיגות הקודמות של מרקורי במזלות המים סרטן ודגים. הנסיגות של מרקורי במזלות המים הביאו איתן תהליכים רגשיים חשובים והזדמנויות לעבוד עם הגוף הרגשי, החשוב מאוד עבור ההתפתחות שלנו. מבלי להטמיע ולעכל תהליכים לא נוכל להמשיך ולהתפתח והנסיגה הנוכחית של מרקורי בעקרב מחזקת את התהליכים האלו.

מרקורי בעקרב מציע לנו את האפשרות לחקור את החיים לעומקם ולבחון כיצד אנחנו מתנהלים מבחינה רגשית. הנסיגה בעקרב יכולה להביא איתה פרישה לעבודה פנימית אינטנסיבית, לחקירה ובחינה מחדש של המניעים הרגשיים שמפעילים אותנו בחיי היומיום. זהו זמן מתאים לניקוי רגשי עמוק ולהתחדשות מעצימה אשר מביאים איתם ריפוי כמו גם לניקוי רעלים פיזי. שני התהליכים כמובן יכולים ללכת יד ביד ביחד, והתקופה הזו מביאה איתה את ההזדמנות להכנס קצת יותר לעומק הדברים ולשנות את הגישה או דרכי המחשבה שלנו אם צריך.

הסקוור בין אוראנוס ופלוטו ממשיך להתהוות לקראת מפגש מדוייק נוסף. עם פלוטו בהילוך ישיר ואוראנוס בנסיגה, נוכל לראות אותם כבר באותה מעלה מאמצע אוקטובר והשיא יהיה ב- 1 בנובמבר במעלה 25'9 (טלה/גדי) . באותו היום יש לנו מצב מעניין בשמיים כאשר הירח יהיה במזל מאזניים וישלים את המבנה ל – T סקוור ובנוסך יהיו עוד פלנטות באותה מעלה 9 במזלות שונים: כירון ב- 9 מעלות דגים, מרס מולו ב-9 מעלות בתולה, השמש ב- 9 מעלות עקרב ומרקורי בנסיגה קזימי לשמש – יום שמהווה שיא נוסף בפני עצמו בתהליך הנסיגה של מרקורי. אם כך, צפוי לנו יום מעניין ומיוחד, ואם יש לכם פלנטות ב- 9 מעלות, בכל מזל, היום הזה יהיה עוצמתי וחשוב עבורכם.

המחזור של אוראנוס ופלוטו מעורר אותנו לחשוב ולהגדיר מחדש דברים שונים בחיינו. ההיבט ביניהם נמשך כמה שנים ונמצא ברקע של כל התהליכים הגלובליים והאישיים שאנחנו חווים, לעיתים בצורה אינטנסיבית. הדבר החשוב בזמנים האלו הוא לזכור שאנחנו יכולים לשנות דפוסים, התניות והרגלים אשר כבר אינם משרתים אותנו יותר בחיינו ולנסות ולהבין כיצד אנחנו יכולים לשנות כדי להתקדם. זה זמן שבו נחווה יותר חוסר יציבות, אולם בדרך לבניה של משהו חדש אנחנו משחררים את הישן ובין לבין חשוב לזכור לראות את התמונה הרחבה יותר של התהליכים.

ליקוי חמה ב- 3 בנובמבר  שעה 14:49 שעון ישראל,  15'11 מעלות במזל עקרב

הסמל הסביאני לליקוי הוא: "גורמים בכירים מתכנסים בנשף שגרירות חשוב". הליקוי עצמו יהיה גם בצמידות לסאטורן, בסקסטייל למרס בבתולה וישפיע על כל המזרח התיכון. יתכן ויהיו מפגשים חשובים בנושאים פוליטיים ומדיניים, אפשרויות להביא שינוי כלשהו בעניינים מדיניים, או לחלופין, אם הולכים לכיוון השני יכול להיות גם מצב שבו מחליטים החלטות שאין מהן דרך חזרה.  בכל מקרה זהו ליקוי אשר מביא איתו החלטות חשובות ביותר לחיינו ומצביע על אפשרות של תפניות דרמטיות בחיינו, אשר יביאו אותנו להתפכחות בנוגע למצב מסויים. כמו כן התהליכים הרגשיים מועצמים בזמן הזה והרבה דברים שהוסתרו עמוק או מבעבעים מתחת לפני השטח יכולים להתפרץ וליצור זעזוע או טראומה במקרים קיצוניים.

מרקורי בנסיגה גם הוא יהיה בצמידות לראש הדרקון בזמן הליקוי, ויכול להשפיע בצורה משמעותית על שיחות ודיונים, בין אם אישיים ובין אם פוליטיים. הצמידות הזו יכולה גם להדגיש את הצורך להבין ולבחון שוב מזוית קצת אחרת היבטים שונים בחיינו, שאולי קצת כיסינו וטייחנו או שפחדנו להתמודד איתם. ההתמודדות תהיה אינטנסיבית ותביא איתה תהליכים רגשיים התפתחותיים לעומק, לטוב ולרע.

 solareclnov3

הפלנטה ונוס עוברת בחודשים הקרובים תהליכים מעניינים. הנסיגה שלה תחל רק בדצמבר 2013 במזל גדי, אבל לאורך חודשים אוקטובר ונובמבר היא נמצאת במצב שנקרא "מחוץ לגבולות" (Out of Bounds) . זהו מצב שבו ונוס פחות יציבה בביטוי שלה והנושאים הקשורים אליה יכולים לצאת מאיזון – כספים, משאבים, מערכות יחסים וכו'. ונוס מחוץ לגבולות רוצה לשבור מסגרות ישנות ומסורתיות בכל מה שקשור למערכות יחסים, אולם גם עניינים כלכליים יכולים להיות מושפעים, במיוחד כשזה קורה במקביל לסקוור של אוראנוס ופלוטו. לכן, חוסר היציבות יורגש למשל במעמד הבנקים, במעמד הנישואין המסורתיים וכדומה. זה לא זמן להצמד לשגרה. בדקו באיזה בית ונוס עוברת אצלכם במפה, שם היא תשפיע בדרך זו.

ונוס עוברת למזל גדי ב- 5 בנובמבר, המזל שבו תהיה בנסיגה, ומצטרפת לאוראנוס, פלוטו ויופיטר הנמצאים במזלות הקרדינלים. ב-14,15,16 בנובמבר ונוס תהיה בצמידות לפלוטו ובסקוור לאוראנוס (ב-14 בנובמבר גם הירח יהיה בצמידות לאוראנוס בטלה!) ואח"כ תהיה במולות ליופיטר ב- 28 בנובמבר. כל אלה תורמים עוד לחוסר היציבות שלה ולנושאים שהיא מסמלת עבורינו.

יופיטר עובר לנסיגה במזל סרטן ב- 6 בנובמבר למשך 4 חודשים, עד ה- 6 במרץ 2014. מעלות הנסיגה הן 30'20 עד 26'10 במזל סרטן. הנסיגה של יופיטר מזמינה אותנו לבחון את האמת הפנימית שלנו, האם מערכת האמונות שלפיה חיינו עד כה אכן משרתת את הזהות האישית והצורך שלנו בביטחון. זהו גם זמן שבו יכול להתגלות ולהחשף שוב ידע עתיק, או זמן שבו אנחנו נוכל להתחבר מחדש לשורשים שלנו ולצד הנקבי, הנשי שבחיינו.

נפטון חוזר להילוך ישיר ב- 13 בנובמבר ב- 35'2 מעלות במזל דגים עד לנסיגתו הבאה בחודש יוני 2014. הנסיגות של נפטון תמיד מפכחות אותנו ומחברות אותנו שוב למציאות בכאן ועכשיו. החזרה להילוך ישיר מתרחשת עם טריין למרקורי בעקרב, שגם הוא כבר עבר להילוך ישיר, ויש לנו הזדמנות להכיל ולרפא כל מה שעלה בזמן הנסיגה של שניהם. ימים של תובנות עמוקות ותהליכים מעודנים, וגם התקשורת הרגשית שלנו חשובה בימים אלו וזה עוד סימן דרך בתהליכים הרגשיים של החודשים האלו.

כנס אסטרולוגיה אלכימיה שמימית יתקיים ב- 21-22 בנובמבר 2013 עם הירח בצמידות ליופיטר במזל סרטן – אל תפספסו את המחירים המוזלים לפני 25 באוקטובר!

זמני ירח חדש וירח במלא בחודשים  אוקטובר/נובמבר 2013:

ירח חדש : 5 באוקטובר במזל מאזנים

ירח מלא/ ליקוי ירח: 18 באוקטובר במזל טלה

ירח חדש/ ליקוי חמה: 3 בנובמבר במזל עקרב

ירח מלא: 17 בנובמבר במזל שור

newmoonOct5

עקוב אחרי

גלי סאט פוראן ליבנה

אסטרולוגית ב Healing Star Astrology
גלי סאט פוראן ליבנה, ISAR.CAPהיא אסטרולוגית העובדת בגישה של התפתחות הנשמה והמודעות. בנוסף ליעוצים אישיים, גלי גם מלמדת קורסי אסטרולוגיה למתחילים ומתקדמים ומרצה בכנסים בארץ ובחו"ל.החל משנת 2012 היא מכהנת כנציגה הישראלית של ארגון האסטרולוגיה הבינלאומי ISARומנהלת את תכנית ההסמכה של הארגון בארץ.
עקוב אחרי