הסיום הדרמתי של שנת 2013 עם מרס במאזניים בסקוור לפלוטו ובמולות לאוראנוס, במקביל ונוס בנסיגה, הם רק ירית הפתיחה למה שצפוי לנו בשנת 2014. זו הולכת להיות שנה של החלטות מהירות, שינויים מפתיעים ומערכת עצבים מאוד מאותגרת…תלוי כמה אתם תהיו מוכנים להשקיע בהזדמנויות, להפוך את חייכם ליותר ממוקדים, ולנקות את חייכם מדברים שעד כה הסיחו את דעתכם. שנת 2014 היא גם שנה של מערכות יחסים. זה לא אומר שרק זוגיות על הפרק, אלא כל סוג של מערכות יחסים בחיינו: שותפיות, חברויות, בני זוג וגם אויבים, כולם יעברו תהליכי שינוי ושדרוג (אם רק תתנו להם).

המזלות הקרדינלים יהיו מודגשים בחצי הראשון של השנה: טלה, סרטן, מאזנים וגדי, במיוחד המעלה ה- 13, שהיא מעלה קרדינלית קריטית. אם יש לכם פלנטות באיזור המעלות הזה במזלות הקרדינלים במיוחד, צפויה לכם שנה מעניינת הנושאת עימה שינויים ותהליכי שחרור והתפתחות. זו יכולה להיות הזדמנות לפרוץ דרך בתחומים רבים בחיינו, אולם כמו בכל תהליך, אם אנחנו מתנגדים לשינוי ולא מוכנים לקחת אחריות על חיינו, הדברים יהיו קצת יותר כואבים ומאתגרים עבורינו. הכל עניין של הגישה שבה תבחרו להתמודד עם הדברים שיעלו.

שנת 2014 נפתחת עם ירח חדש ודרמתי ב- 1 בינואר, היום הראשון של השנה האזרחית החדשה (סנכרון די נדיר), בדיוק על המעלות הקרדינליות של פלוטו ואוראנוס ומרס, וגם יופיטר בסרטן די קרוב. זוהי ההתחלה של אנרגיה קרדינלית אינטנסיבית בחודשים הקרובים ששיאה יהיה באפריל. הירח הוא גם סופר ירח, כלומר נמצא קרוב לכדור הארץ ומבחינה אנרגטית יכול להביא איתו תנודות רגשיות וגיאופיזיולוגיות גבוהות יותר. זה הופך אותנו גם לסופר רגישים, במיוחד כאשר הירח החדש יהיה בצמידות לפלוטו ויעצים את הדרמות הרגשיות בחיינו. זהו זמן שבו כדאי לבחון שוב את ההתנהלות הרגשית שלנו, ואם אנחנו עוצרים את רגשותינו ולא מבטאים את האמת הפנימית שלנו, אנו יכולים לחוות התפרצויות רגשיות של אחרים עלינו, כדי שנוכל להתמודד עם התהליכים הרגשיים העוצמתיים שלנו.

בימים האלו יותר קל לנו להכנס לריבים, ויכוחים ולדרמות רגשיות אשר מוציאות אותנו לגמרי מפרופורציות. לכן חשוב לנסות ולהתרחק מעט מכל ההמולה שמתרחשת סביבנו ולנסות להתבונן בצורה אובייקטיבית יותר על הקוטביות שבחיינו. האם הקוטביות הזו הפכה להיות דואליות, או שאנחנו יכולים למצוא את עצמנו באחר ולהבין גם את הצד השני. מרס במאזנים בסקוור לירח החדש ולפלוטו מאתגר אותנו ומציע לנו דרכים חדשות להתנהלות במערכות היחסים שלנו עם עצמנו, עם אחרים ועם העולם.

מבחינה עולמית, פוליטית, מדינית וחברתית אנחנו יכולים לראות התחדשות של מהומות, אלימות ועוד אירועים אשר ידגישו את הצורך שלנו להראות את הכוח שלנו כאקט השרדותי. יתכן ויהיו רעידות ושינויים במפה הפוליטית ברחבי העולם סביב הירח החדש הזה, ומצד שני יכולות להיות פריצות דרך משמעותיות בתחומי מחקר וספורט.

החודש הזה לוקח אותנו גם לבחינה של כל מה שחיינו מבוססים עליו ויש צורך לבחון הכל מחדש, במיוחד עם הנסיגה של ונוס במזל גדי. כל מה שלא עובד, כל מה שלא בנוי על בסיס יציב וחזק יכול לאבד את שיווי המשקל בזמן הזה, וכמו בקלף הטארוט של המגדל הבוער, כך גם אנחנו עלולים להרגיש. האדמה רועדת מתחת לרגלינו, הרגשות מבעבעים מתחת לפני השטח ומוכנים להתפרצות ויש צורך גדול להתקדם ולשנות את כל מערכת הערכים והאמונות שלנו. כלומר, כל החלטה שניקח עכשיו יכולה להפוך את הקערה על פיה, לנער את האבק מהגלגלים ולהתחיל לנוע לעבר אופק חדש.

כדי לעבור את הזמנים האלו בצורה חיובית היו יותר מודעים לכעסים ולרגשות לא מעובדים, שימו לב לאינטראקציה שלכם עם אחרים, נסו להשאר עם תודעה נייטרלית ולא להגיב על כל דרמה שאחרים מייצרים. היכן שצריך תפעלו כי זהו זמן שכן דורש מאיתנו לעשות מעשה, אולם חזקו את מערכת העצבים שלכם ואת הבסיס הפנימי בכדי שתוכלו להיות עמידים בפני האתגרים שמציבים לנו הזמנים.

newmoonjan1

11 בינואר ונוס בצמידות לשמש  זהו השלב שבו ונוס עוברת להיות כוכב בוקר ובעצם מתחילה מחזור חדש של 8 שנים. זהו גם שלב חשוב בנסיגה עצמה, ובו אנחנו יכולים להבין דברים ותהליכים אשר עלו מתחילת הנסיגה ובכלל מתחילת המעבר של ונוס במזל גדי. זהו שלב שבו התובנות יכולות לקבל צורה יותר מובנית, אסימונים יפלו בכל הנוגע לתחומים שונוס משפיעה עליכם במפה האישית, בבתים שהיא שולטת עליהם ובכל מה שקשור לונוס עצמה: מערכות יחסים, שותפויות, עניינים כלכלים ומשאבים, אמנות, מוסיקה והגוף הפיזי. תחילת המחזור הונוסי החדש מביא עימו גם מחזוריות חדשה בכל הנוגע למערכות יחסים בחייכם, וזהו זמן חשוב לביסוס של קשרים חזקים או לפרידה מכל הרגל שלא משרת אתכם יותר והזדמנות להטמיע משהו חדש בחייכם. לכן בזמן הנסיגה של ונוס אנחנו יכולים לפגוש אנשים / בני זוג מהעבר כדי לסגור מעגלים, או כדי שישקפו לנו את הדפוסים שמניעים אותנו, היכן היינו והיכן אנחנו היום. זהו זמן שבו אתם יכולים ללמוד להעריך את עצמכם ואת כל המתנות שיש לכם מחדש, להכיר תודה על השפע שבחייכם. זמן לתרגל אהבה עצמית ולבטא את היצירתיות שלכם.

16 בינואר ירח מלא בסרטן בצמידות לונוס בהיבט של סקוור (90 מעלות) למרס. הירח המלא הוא זמן של הבשלת תהליכים ותובנות. החודש הוא מחזק את הסקוור בין מרס לונוס, מוסיף עוד קצת דרמה לחיינו ומעצים את התהליכים של ונוס בנסיגה. תחת הירח המלא יכולים לעלות נושאים משפחתיים וצורך לשנות ואולי אף לסיים מערכות יחסים. זה מגיע עם ההבנה של מהם הצרכים האישיים שלנו, האם מערכות יחסים בחיינו תומכות בזהות האותנטית שלנו, והיכן שכחנו את עצמנו והזדהנו יותר מדיי עם האחר או עם תכתיבי החברה.  השילוב של הירח המלא עם הסקוור בין מרס לונוס מדגיש גם פערים בין הצד הנשי לצד הזכרי בחיינו. זה יכול ליצור קונפליקט פנימי אשר יכול להתאזן כאשר נבין ששתי האיכויות נמצאות בתוכנו. בחברה היום השוני בין המינים מאוד מודגש, ולכן מערכות יחסים "נורמליות" מוגדרות כמערכות יחסים בין גבר לאישה. אולם הצורך להביא לאיזון בין שתי האיכויות, היין והיאנג, הזכרי והנקבי, יכולות לעזור לנו להבין את האיכויות האלו בתוכנו, מבלי לשפוט רק לפי המין הביולוגי. התהליך הפנימי הזה יכול להביא אותנו לתחושה אישית של איזון, בלי צורך להיות תלויים בבן או בת זוג שנצפה מהם להשלים עבורינו את האיזון הזה.

עם הירח השחור לילית בצמידות לירח ובסקוור לסיריס נוכל לראות את הירח המלא מעלה גם נושאים הקשורים להעצמה נשית, וביחד עם ונוס בנסיגה ויופיטר בסרטן האנרגיה הנקבית / נשית מושפעת והתהליכים שמתרחשים בפועל עוזרים לאזן את הדיכוי הפטריארכלי שנבנה במשך שנים.

עוד תחת הירח המלא נוכל לראות התפתחות מסויימת בתהליכים מדיניים ופוליטיים בעולם. זהו היבט אשר יכול לדחוף למשל תהליכי עצמאות של מדינות או הגדרה מחדש של יחסי שלום, מלחמה וגבולות.

FMjan16

המולות של יופיטר ופלוטו מתהדקת בשליש האחרון של החודש במעלה ה -12 בסרטן וגדי, ואנחנו נרגיש אותה שוב באפריל ביחד עם מרס ואורנוס באותן מעלות. לפני כן, גם המולות הזו בפני עצמה יכולה לעורר תהליכים חשובים, רעב עצום להבין את החיים ולחקור את הפוטנציאל שלהם. יחד עם זאת יכולים להתעורר קונפליקטים הקשורים לאמונות ודתות, מאבקים אידיאולוגים וכדומה.

יופיטר בסרטן מבקש מאיתנו למצוא את האמת הפנימית שלנו ומולו פלוטו בגדי מנסה לשנות את החוקים, המממסד והמערכת הקיימת. בתוך כל זה באופן אישי אנחנו יכולים להרגיש את השינוי העוצמתי של מערכת האמונות שלנו. מה שהאמנו בו בכל ליבנו יכול לפתע להראות לנו אחרת לגמרי. כל אמיתות שהן על החיים משתנותלנגד עיננו. זה יכול להיות דרך לימוד של תורה פילוסופית או רוחנית, דרך תהליכים שמאניים או גם דרך הטלת ספק ובדיקת מציאות. בדרך יכולים להיות מאבקי כוחות, בין מי שרוצה לשמור על כוחו לבין מי שמתעורר. זה יכול להיות חיצוני, עם אנשים אחרים, מורים, או שזה יכול להיות מאבק פנימי. בזמן הזה, במקום ללכת אחרי המנהיג בצורה פנטית, אנחנו יכולים לבחון את המנהיגות שלנו ולהגיע לתובנות האישיות שלנו שנוכל לבסס עליהן אח"כ את מערכת האמונות המחודשת שלנו.

כדאי לשים לב גם לתאריכים הבאים:

4 בינואר מרס במאזנים בסקוור לשמש בגדי.

8 בינואר מרס במאזנים בסקוור ליופיטר בנסיגה בסרטן.

20 בינואר השמש עוברת למזל דלי.

30 בינואר ונוס בעצירה לפני מעבר להילוך ישיר , בעיתוי מעניין עם הירח החדש ב- 55'10 מעלות מזל דלי ובצמידות למולות של יופיטר ופלוטו.

31 בינואר מרקורי עובר למזל דגים ויהיה במשך כמה ימים בצמידות לנפטון.

מחזור הירח בחודש ינואר  2014:

ירח חדש 1 בינואר 2014 , 57'10 מעלות מזל גדי

רבע ראשון מתמלא 8 בינואר 2014 47'17 מעלות מזל טלה

ירח מלא 16 בינואר 2014, 58'25 מעלות מזל סרטן

רבע שלישי מתרוקן 24 בינואר 2014, 09'4 מעלות מזל עקרב

ירח חדש 30 בינואר 2014, 55'10 מעלות מזל דלי

edit)

עקוב אחרי

גלי סאט פוראן ליבנה

אסטרולוגית ב Healing Star Astrology
גלי סאט פוראן ליבנה, ISAR.CAPהיא אסטרולוגית העובדת בגישה של התפתחות הנשמה והמודעות. בנוסף ליעוצים אישיים, גלי גם מלמדת קורסי אסטרולוגיה למתחילים ומתקדמים ומרצה בכנסים בארץ ובחו"ל.החל משנת 2012 היא מכהנת כנציגה הישראלית של ארגון האסטרולוגיה הבינלאומי ISARומנהלת את תכנית ההסמכה של הארגון בארץ.
עקוב אחרי