* לכל ההרצאות באנגלית לא יהיה תרגום בזמן הכנס.

  לאחר הכנס ישלחו תמלולי ההרצאות בעברית לכל משתתפי הכנס

יום חמישי 25.2.2016

10:00 – 11:15  דר' דרלין גונצבורג –  הקנטאורים וכיצד אנחנו עושים שינויים (ההרצאה באנגלית)
Dr Darrelyn Gunzburg – The Centaurs and how we make transitions 

מאז 1992 מספר גופים חדשים התגלו במערכת השמש, מעבר לנפטון, במה שמכונה חגורת קוייפר. גדולים מדיי מכדי להקרא כוכבי שביט ו"קרחיים״ מדיי מכדי להיות אסטרואידים, הם ידועים בשמם ״הקוייפרים״ (kuiperoids) או הטראנס -נפטוניים. שבעה מהחבורה של חגורת קוייפר התגלו עד כה. שלושה קיבלו שמות של קנטאורים: כירון (1977) פולוס (1992) ונסוס (1993).
הקנטאורים היו יצורים אשר חיו בהרים של תסליה, בעלי פלג גוף עליון של אדם ופלג גוף תחתון של סוס. במפת הלידה הם מייצגים את "הקולות האחרים", ומחברים את הפלנטות החיצוניות של הקולקטיב עם סאטורן, שומר השער של כוכבי הלכת הנראים. ככאלו, הם מלמדים אותנו כיצד להתמודד עם שינוי. לכן כאשר אדם נמצא תחת השפעתו של קנטאור, הוא או היא יהיו בתהליך של התמרה. בהרצאה נתבונן בתגליות האחרונות הללו לנוכח שינויים בלתי הפיכים שכל קנטאור מביא עימו, וחיבור להבנה של כיצד אנשים עושים שינויים.

11:15 – 11:30 הפסקה

11:30 – 12:45  דר' ברנדט בריידי – עבודה עם מעברים מאתגרים (ההרצאה באנגלית) / Working with Difficult Transits

כאשר אתם רואים שזמנים קשים ומאתגרים עומדים להגיע, כיצד תנחו את עצמכם ו/או את לקוחותיכם? כיצד ניתן למצוא את האיזון והבהירות מבלי למלא את הלקוחות בדאגות וחששות? מציאת התשובה לשאלות הללו מובילה את האסטרולוג ישירות ללב העיסוק בחיזוי אסטרולוגי, תוך כדי שקילת שאלות מהותיות כגון: מה אנחנו עושים בעצם עושים כאשר אנחנו עוסקים בתחזיות אסטרולוגיות ומדוע אנחנו עושים זאת?

12:45 – 13:45 הפסקת צהרים

13:45 – 15:00 מאירה אפשטיין –  זוויות במבט אחר

בהרצאה נתבונן בזוויות לאורך ההיסטוריה, נבחן את ההגדרות שלהן וכיצד הן קשורות לבתים, למזלות ולפלנטות. אנחנו נבחן את הסוגיה של זוויות הרמוניות מול דיסהרמוניות, נשווה זוויות ראשיות ומשניות ונדון בשיקולים של טווח המעלות (אורב) וזוויות "מחוץ למזל". כמו כן נלמד להשתמש בדינמיקה של זוויות מתמלאות ונפרדות במפת הלידה וניתן קווים מנחים ברורים לעבודה עם זוויות בתחזיות אסטרולוגיות.

15:00 – 15:15  הפסקה

15:15 – 16:30  מיכאל אופק – מהנסתר אל הגלוי

כמעט כל השפה האסטרולוגית יכולה להתאפיין תחת יחסים של אור, חושך והשתקפות. באסטרולוגיה המסורתית, מרכיבים רבים נמדדו ביחס לאופי וכמות האור שיש להם במפה. האור חושף ומגלה דברים וכך מאפשר ראיה ותפיסה והופך גם לאמצעי לאינטראקציה בין המרכיבים במפה (היבטים – יחסי ראיה).
מה ההבדל בין כוכבים גלויים לאלה הסמויים מן העין ואיך כוכב יכול להיות סמוי וגלוי בו זמנית!?. בהרצאה אנו נסתכל על הרעיונות של יחסי האור כפי שהם באים לידי ביטוי בהבדל בין כוכבים ומזלות, בין יום ולילה, בפאזות של כוכבים מהשמש ועוד. נגדיר את העקרונות המהותיים של יחסים אלה ונלמד איך לפרשם במפת הלידה.

16:30 – 16:45 הפסקה

16:45 – 17:15 בועז פיילר – סקס, תאווה, מגדר ונטיה מינית 

האם ניתן לראות דרך מפת הלידה את יחסו של אדם ליצריו, תשוקתו, ואולי אפילו מגדרו ונטיית מינו, וכיצד? בצורה מעניינת והומוריסטית נלמד לזהות את ההבדלים בין הסימבולים השונים ונבין כיצד הם מתבטאים בחייו של אדם. זאת דרך מפות של מפורסמים, אנשים שאנו אוהבים לאהוב, לשנוא ובעיקר ללמוד דרכם גם על עצמנו.

17:20 – 18:00 מעין מדזיני – מרקורי שליח האלים

כוכב הלכת המהיר והקרוב לשמש, לפעמים כוכב בוקר, לפעמים כוכב ערב. כולנו מכירים את המושג מרקורי ברטרו, וכדי להבין אותו לעומק אנחנו נסקור את כלל המחזוריות של מיקומי מרקורי ביחס לשמש. הפאזות השונות הנגזרות מתוך המחזוריות של תנועת מרקורי כפי שהיא נצפית מכדור הארץ עוזרות לצבוע ולתאר עוד את  המרקורי הלידתי, ההבנה של הפאזות גם מתארת  את השינויים המתרחשים עם הקידומים והמעבר מפאזה אחת לאחרת.

 

יום שישי  26.2.2016

8:45 – 10:00  דר' ברנדט בריידי ודר' דרלין גונצבורג – הקדמה לאסטרולוגיה חזותית (ההרצאה באנגלית) 

Visual Astrology – an Introduction 

המפה שלכם, הממוקדת על קו המילקה, נותנת מבט דו מימדי של השמים ולכן מבט דו מימדי אסטרולוגי על עצמכם. החוויה החיה עם זאת היא שונה. השמיים הם גם כיפה מעלינו וגם כיפה מתחתינו, וכאשר אנחנו לוקחים צעד אחורה מההורוסקופ הדו מימדי אנחנו מקבלים הצצה תלת מימדית שלמה של העצמי. נקודת המבט הזו מלאה במיתולוגיה של כוכבים וקונסטלציות אשר מוסיפה למבט ההורוסקופי של העצמי. נקודת המבט החדשה הזו משולבת עם ההורוסקופ שלכם על ידי יידוע, הוספת תמונות והכנסת מיתוסים עתיקים מהשמים אל תוך ההיבטים והמבנים הפלנטריים שלכם. זוהי לא אסטרולוגיה חדשה, רק אסטרולוגיה נשכחת – האסטרולוגיה בהתהוותה. ברנדט ודארלין יראו לכם כיצד להשתמש באסטרולוגיה חזותית כדי לתת לכם נקודת מבט חדשה על מערכת היחסים שלכם עם הקוסמוס.

10:00 – 10:15 הפסקה

10:15 – 11:20  דר' ברנדט בריידי ודר' דרלין גונצבורג VISUAL ASTROLOGY / אסטרולוגיה חזותית המשך (ההרצאה באנגלית)

11:20 – 11:35  הפסקה

11:35 – 12:45  מגי אדם – מסתרי המפה הדרקונית

מה משמעותה של המפה הדרקונית? כיצד לחשב וכיצד לפרש אותה? מהי מפה זו? מפה דרקונית היא מפה רעיונית, המנחה אותנו בתמציתיות אל הכיוון ההתפתחותי הנכון לנו. מספרת על השלב הבא במסע הרוחני שלנו. מבטאת משהו נקי, טהור, לא מעורב בתנאים, אירועים, מצבים. אין היא מושפעת מהרצונות שלנו ואינה קשורה בחיינו השוטפים, אבל מביאה לנו מסר עתידי קצר וברור, הבלחה קצרה אל רעיון החבוי מתחת לפני השטח של המפה שלנו.

12:45 – 13:45  הפסקת צהרים

13:45 – 14:45 גלי סאט פוראן ליבנה – מנהיגות רוחנית והדרך אל האושר

במציאות העכשווית שלנו הטרנד הרוחני תופס תאוצה ואנשים רבים מחפשים את הדרך, או הגורו, שיעזרו להם להגיע להארה או לפחות לחיות עם עצמם בשלום. התפקיד של מנהיגים ומורים רוחניים אינו קל, ולא כל מי שמגיע למעמד הזה, בין אם בזכות ובין אם בחסד, חף מטעויות ושיעורים התפתחותיים. בהרצאה נפגוש מנהיגים רוחניים שונים דרך מפות הלידה שלהם ונלמד דרכם מה האתגרים שלנו בדרך הרוח. כל זה בהשראת ליקוי החמה הקרב בדגים והסקוור בין סאטורן לנפטון.

14:45 – 14:50  הפסקה

14:50 – 16:00  אליזבטה לוין – עתידה ותפקידה של האסטרולוגיה המדעית

ההרצאה מבוססת על המחקרים המקוריים של המרצה, אשר נדונו בפורומים מדעיים בין-לאומיים ופורסמו בספריה "תאומים שמימיים", "שעון הפניקס" ו-"מרחב-זמן במערכות ביולוגיות מפותחות". ממצאי המחקר הביאו למספר מסקנות, אשר בכוחן לתרום לביסוסה העתידי של האסטרולוגיה המדעית ובהן:
– זמן הלידה הוא אכן הגורם השלישי המשפיע על עיצוב אישיותו של האדם, זאת נוסף על גורמי התורשה והסביבה.
– קיימת זיקה הדוקה בין התפתחות מחזורית של התרבות העולמית לבין מחזור נפטון-פלוטו, הוא "שנת הפניקס" האורכת כ-493 שנה.

 

למחירים ורכישת כרטיסים הכנסו לקישור