כריסטופר פאנק, סטודנט ללימודי אסטרולוגיה בקפלר קולג', חקר בעזרת האתר Astrodatabank את רעיון העוצמה מהותית (Essential Dignity) בהקשר לכוכב ונוס. הוא בדק 100 מפות של אינדיבידואלים שעסקו בזנות דרך האתר, כאשר השערת המחקר הייתה שימצא רוב סטטיסטי למיקומים נפולים וחלשים (Debility Fall and) של ונוס במפות של אינדיבידואלים אלו, קרי: ונוס בבתולה עקרב או טלה. כדאי לציין גם שרוב הנבדקים במחקר היו נשים וש-80% מהם היו מחצי הכדור הדרומי.

תוצאות המחקר מוצגת בפניכם בטבלה למטה. הציר האנכי של הטבלה מייצג את כמות האנשים מתוך המדגם הכולל (n=100) והציר האופקי מייצג את המזל שונוס נמצאת בו.

ניתן לראות שהסטודנט צדק בהשערתו. באמת ישנה כמות גדולה מהממוצע של ונוס במזלות הנפולים בקרב הנבדקים (n=38). בנוסף, ונוס במזלות הביתיים שלה (שור ומאזנים) והמזל בו היא נעלה (דגים) הם מקבוצות המיעוט במחקר (n=18).
באותה הזדמנות הסטודנט מציין שהמחקר מוכיח שהזודיאק הטרופי (ע"פ עונות השנה) תקף גם בחצי הכדור הדרומי, היכן שעונות השנה הפוכות. אחרת הייתה צריכה להיות קורלציה עם המזלות ההפוכים המייצגים את אותו זמן רק הפוך בשנה.

מלימודי את עניין העוצמה המהותית (Dignity), כוכב במיקום מכובד מתנהג בהתאם לציפיות ומגשים את הפונקציה שלו בדרך פשוטה, ישירה ויעילה. סוג של מערכת מתפקדת ובריאה.כוכב במיקום נפול וחלש לעומת זאת מתנהג בצורה מפצה, מוגזמת או לא יעילה כדי להשיג את הפונקציה שלו אך בסופו של יום הוא בעל אותם מטרות כמו "הכוכב הבריא". בהקשר לונוס, פונקצית הכוכב היא הגשמה בעזרת מערכות יחסים, הנאה, סיפוק מיני, יופי וכו'.
פאנק טוען שאינדיבידואלים עם מיקומים נפולים של ונוס מתקשים באופן סידרתי עם נושאים של מערכות יחסים, קשרים, אהבה ומיניות. זהו גם הרציונאל להשערה שלו.

נקודה מעניינת נוספת היא השימוש המילולי במילה: "מכובד" או "כוכב מכובד". עבודה בזנות כמובן מתקשרת לעיתים נדירות בלבד למושגים של כבוד, אישי או חברתי. הרבה מהעוסקים בתחום נאלצים כמובן להסתיר את מעשיהם והדבר מלווה פעמים רבות בנקיפות מצפון והרגשת בושה. עם זאת העניין המילולי כן מותיר אותנו עם שאלות בדבר האינטראקציה של השפה עם המשמעות המעשית של הדברים. דוגמא מפורסמת היא המשמעות שאסטרולוגים מייחסים לשמות שאסטרונומים נותנים לאסטרואידים וכוכבים (Synchronicity בלשון יונג).

שתי שאלות פתוחות:

1. ניתן לראות בתוצאות המחקר שבנוסף למזלות שונוס חלשה ונופלת בהם ישנה קבוצה גדולה של עוסקים בזנות עם ונוס בדלי, שהיא הקבוצה השנייה בגודלה (n=13). כיצד ניתן להסביר ממצא זה?
לדעתי האישית, הסבר ארכיטיפי שמציג את ונוס בדלי כאינדיקאטור למיניות יוצאת דופן, מורדת, מרוחקת מערכים חברתיים מקומיים או בעלת יכולת לניתוק רגשי.

2. עוד ניתן לראות בטבלת התוצאות שהקבוצה עם הכי פחות נציגים בקרב העוסקים בזנות היא ונוס בתאומים (n=4).
גם פה אני נותר עם יותר שאלות מתשובות. אם יבקשו ממני לנסות להסביר את הממצא כל שאוכל לומר זה שונוס בתאומים היא ונוס ידועה בציבור, ערכית, מקושרת ברמה המקומית ולכן עם פחות סבירות להגיע למקצוע חסר כבוד כמו עבודה בזנות. אולי ניתן להוסיף ולומר ששילוב ההשפעות של גורמי סיכון שיכולים להוביל לעבודה בזנות כגון עוני, שימוש בסמים, היסטוריה של אלימות במשפחה וכו', כמו גם מיקומים אסטרולוגים מסוימים כגון אלו שבמחקר, יכולים לאפשר לנו צפי ברמת דיוק גבוהה יותר של נסיבות החיים של האינדיבידואל.
כמובן שאין לראות בתוצאות המחקר היחיד הזה, המתבסס על מובהקות סטטיסטית בלבד, סימוכין ליחס ישיר כלשהו בין מיקומים אלו של כוכב ונוס במפת הלידה לבין עיסוק או התנסות בזנות או בתעשיית המין.

כמה הערות טכניות לסיום:

* המדגם אינו גדול מספיק, בטח לא בהשוואה למחקר של מישל גוקלן, אבל מספק מידע רלוונטי ומעניין.

* הסטודנט השתמש בקבוצת ביקורת שם התפלגות ונוס במזלות הייתה שווה בערך.
* המחקר נעשה במסגרת תוכנית Kepler Research Study Group ופורסם אונליין בתאריך ה- 03.05.2014

הכנסו לקישור לצפייה בהצגת המחקר ע"י הסטודנט:

https://drive.google.com/file/d/0ByPo_zYx-dZXR2lGZTZxa3l2dDA/view?usp=sharing

(דקה 52:00 עד 70:00)

דימה גור

דימה גור, אסטרולוג המשלב שיטות מאסטרולוגיה מודרנית ומסורתית (traditional astrology). בעל הכשרה מקורס האסטרולוגיה של רוברט זולר, מכנסי אסטרולוגיה בארץ ובעולם, ובעיקר מלימוד עצמי וניסיון בניתוח מפות.
בנוסף, דימה הוא בעל תואר שני בפסיכולוגיה חברתית מאוניברסיטת תל אביב.

מוזמנים להתעדכן בעמוד הפייסבוק שלי, לקרוא מאמרי הגות אסטרולוגים באתר שלי באנגלית, או להקשיב לפודקסט אסטרולוגי בהנחייתי. ראו לינקים בתחתית העמוד.

אשמח להשתמש בכלים הרבים שנמצאים ברשותי ולעזור לכם באחת הדרכים הבאות: קריאת מגמות לעתיד, מפת שאלה למענה על נושא ספציפי, ניתוח אופי פסיכולוגי, בחירת זמן ממוזל להצלחה של פרויקט או אירוע, קריאת מעבר דירה למקום אחר בארץ או בעולם. כמו כן, אני תמיד שמח ללמד אסטרולוגיה (במגוון רמות) בפורמט של שיעורים פרטיים.
הייעוץ הוא 100% אסטרולוגי והדגש הוא על מתן עצה מעשית ושמירה על נקודת מבט חיובית. הקריאה האסטרולוגית אפשרית בעברית, אנגלית או רוסית, וניתן לבצעה גם דרך וידיאו-צ'אט או בטלפון.
ניתן לצור קשר עם דימה בדואר אלקטרוני: gurastro@gmail.com